More

  Kangur w polskim lesie: ciekawostka czy nowy lokator Puszczy Zielonka?

  Kiedy myślimy o faunie leśnej w Polsce, na pewno nie kangur jest pierwszym zwierzęciem, które przychodzi nam na myśl. A jednak niespodzianki zdarzają się w najmniej spodziewanych miejscach. Co się tak naprawdę stało w Puszczy Zielonka? Czy kangur rzeczywiście został nowym mieszkańcem naszych lasów, czy może to kolejny żart Lasów Państwowych? Odpowiedzi na te pytania mogą cię zaskoczyć.

  Niecodzienne odkrycie w Puszczy Zielonka

  Nie tak dawno temu, dokładnie w niedzielę 10 września, jedna z turystek spacerując po Puszczy Zielonka niedaleko Poznania, napotkała coś niesamowitego – kangura. Tak, dobrze czytasz. Kangura w środku polskiego lasu. To z pewnością nie jest coś, czego można by się spodziewać podczas spaceru w lesie.

  Czy to możliwe? Może to był jakiś żart albo dezinformacja?

  Nagranie opublikowane na koncie Lasów Państwowych w serwisie X wywołało niemałe poruszenie. Wielu ludzi wątpiło w autentyczność filmu, zakładając, że to kolejny żart. Jednak Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie podchodzi do sprawy bardziej serio. Jak dowiedzieliśmy się od nich, kangury nie są endemitami Polski, ale mogą zostać zabłąkane lub uciec z prywatnych hodowli.

  Należy jednak pamiętać o pewnym aspekcie — choć kangur w polskim lesie to rzadkość, nie jest to niemożliwe. Zwierzęta, takie jak kangury, mogą być trzymane w niewoli w Polsce pod pewnymi warunkami, a ich ucieczka do otoczenia naturalnego jest potencjalnym ryzykiem, z którym muszą się liczyć właściciele takich zwierząt.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe