Kolektyw Anonymous wykradł dane z rosyjskiego Ministerstwa Kultury

Kolektyw Anonymous poinformował na Twitterze, że wykradł 700 GB danych z rosyjskich instytucji rządowych. Dokładnie zajęła się tym grupa działająca pod Anonymous o nazwie DDoSecrets.

Hakerzy dalej atakują Rosję

Gdy na Ukrainie doszło do agresji i inwazji ze strony Rosji, hakerzy wypowiedzieli wojnę. Oprócz licznych akcji takich jak, włamanie się do Rosyjskich drukarek i rozesłanie antycenzuralnych wydruków lub zmiana kursu jachtu. Hakerzy dalej nie próżnują i starają się jak uprzykrzyć życie Rosyjskiemu rządowi. Jak poinformowały profile społecznościowe na Twitterze „Serwis #DDoSecrets opublikował ponad 700 GB rosyjskich danych rządowych, w tym ponad 500 000 e-maili. Największym zbiorem danych jest Ministerstwo Kultury (446 GB), które ustala politykę państwa w zakresie sztuki, kinematografii, archiwów, praw autorskich, dziedzictwa kulturowego i cenzury.”

Anonymous stworzyło własną stronę

Wszystkie przecieki można zobaczyć na specjalnie stworzonej stronie internetowej (Distributed Denial of Secrets). Jednak hakerzy przestrzegają, że mogą być to pliki zawirusowane. Każdy, kto zacznie je przeglądać, musi to robić na przestrzeni komputerowej, która jest stworzona do właśnie takich rzeczy. Dane te są zbiorem ważnych i poufnych informacji, które nigdy nie miały trafić do opinii publicznej. 

Po wejściu na jedną z dwóch witryn, które działają w ramach Anonymous. Możemy zobaczyć wszystkie wykradzione dane, które są publikowane od początku wojny Rosji z Ukrainą. Na tym nie skończą się akcje skierowane przez hakerów w rząd rosyjski. Wykradanie danych, czy też atakowanie ważnych struktur cybernetycznych będzie trwało dalej. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x