Kolektyw Anonymous wykradł dane z rosyjskiego Ministerstwa Kultury

Kolektyw Anonymous poinformował na Twitterze, że wykradł 700 GB danych z rosyjskich instytucji rządowych. Dokładnie zajęła się tym grupa działająca pod Anonymous o nazwie DDoSecrets.

Hakerzy dalej atakują Rosję

Gdy na Ukrainie doszło do agresji i inwazji ze strony Rosji, hakerzy wypowiedzieli wojnę. Oprócz licznych akcji takich jak, włamanie się do Rosyjskich drukarek i rozesłanie antycenzuralnych wydruków lub zmiana kursu jachtu. Hakerzy dalej nie próżnują i starają się jak uprzykrzyć życie Rosyjskiemu rządowi. Jak poinformowały profile społecznościowe na Twitterze „Serwis #DDoSecrets opublikował ponad 700 GB rosyjskich danych rządowych, w tym ponad 500 000 e-maili. Największym zbiorem danych jest Ministerstwo Kultury (446 GB), które ustala politykę państwa w zakresie sztuki, kinematografii, archiwów, praw autorskich, dziedzictwa kulturowego i cenzury.”

Anonymous stworzyło własną stronę

Wszystkie przecieki można zobaczyć na specjalnie stworzonej stronie internetowej (Distributed Denial of Secrets). Jednak hakerzy przestrzegają, że mogą być to pliki zawirusowane. Każdy, kto zacznie je przeglądać, musi to robić na przestrzeni komputerowej, która jest stworzona do właśnie takich rzeczy. Dane te są zbiorem ważnych i poufnych informacji, które nigdy nie miały trafić do opinii publicznej. 

Po wejściu na jedną z dwóch witryn, które działają w ramach Anonymous. Możemy zobaczyć wszystkie wykradzione dane, które są publikowane od początku wojny Rosji z Ukrainą. Na tym nie skończą się akcje skierowane przez hakerów w rząd rosyjski. Wykradanie danych, czy też atakowanie ważnych struktur cybernetycznych będzie trwało dalej. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x