More

  Krótsze lekcje i 4 dni szkoły w tygodniu?!

  Według ostatnich badań przeprowadzonych przez platformę ClickMeeting, znacząca część Polaków jest otwarta na pewne zmiany w systemie edukacji. Chcemy krótszych lekcji i 4-dniowy tydzień szkolny.

  Telefony w szkołach: pomocne narzędzie czy rozproszenie?

  Debata na temat używania telefonów komórkowych w szkołach trwa w Polsce od wielu lat. Z badania wynika, że 38% ankietowanych uważa, że telefony powinny być używane jedynie podczas przerw. Natomiast 27% dopuszcza je jako narzędzie do nauki, a 25% jest przeciwnych ich obecności w placówkach edukacyjnych.

  Czy zmiany w systemie edukacji są potrzebne?

  Badanie pokazuje podzielone opinie dotyczące zmian w edukacji. Chociaż 41% respondentów jest przeciwnych skracaniu lekcji do mniej niż 45 minut, 37% uważa, że byłby to krok w dobrą stronę. Podobnie, 58% badanych nie popiera pomysłu 4-dniowego tygodnia szkolnego, ale 31% jest za takim rozwiązaniem.

  Edukacja zdalna i hybrydowa w opinii Polaków

  Pandemia COVID-19 wpłynęła na popularność edukacji zdalnej i hybrydowej. Z badania wynika, że 23% respondentów uważa naukę online za dobry dodatek do tradycyjnej formy nauczania. Z kolei 56% wciąż wierzy, że lekcje stacjonarne są lepszym wyborem.

  Nowoczesne narzędzia w edukacji

  Badanie ClickMeeting podkreśla również, że większość Polaków (65%) nie miała jeszcze szansy uczestniczyć w szkoleniach dotyczących korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Respondenci wskazali, że najbardziej przydatne w edukacji online byłyby aplikacje (57%), darmowe laptopy czy tablety (55%) oraz interaktywne tablice (44%).

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe