More

  MSI odkrywa płyty z serii 500 pod procesory Intela Rocket Lake-S

  Największe targi technologiczne zostały otwarte, a tym samym światło dzienne ujrzały konstrukcje od czołowych producentów. Zostaliśmy zasypani płytami od takich firm jak Gigabyte, MSI, AsRock czy EVGA. W tym artykule postaram się przybliżyć w skrócie sylwetki konstrukcji spod znaku Smoka.

  Głównymi cechami chipsetów Z590 jest choćby obsługa PCIe Gen 4.0, którego przepustowość wzrosłą do 64GB/s. Dodatkowo należy wspomnieć o najnowszych kartach sieciowych obsługujących standard Wi-Fi 6E.

  Jedno trzeba przyznać Tajwańczykom – stworzyli niezwykle udany design swoich płyt mocno przyciągający oko. Wszystkie płyty MSI z serii Z590 uzyskały poprawiony dźwięk przez zastosowanie nowego kodeka – tym jest prawdopodobnie widziany już wcześniej w Aorus Z590 XTREME Realtek 4080. Firma dodatkowo informuję, że została całkowicie przeprogramowana ich aplikacja Dragon Center. Teraz sterowanie podświetleniem czy ustawieniami overclockingu staje sie dużo łatwiejsze.

  Seria MSI MEG

  Urzekające, przepiękne i doskonałe – takich słów trzeba użyć w odniesieniu do wyglądu całej serii. Płyta Z590 GODLIKE na tylnym panelu posiada 2 wyjścia obrazowe, 2x przyciski prawdopodobnie do restartowania płyty, czyszczenia BIOS czy też opcji awaryjnego jego wgrania bez konieczności włączania płyty. Możemy ujrzeć kartę dźwiękową w formacie 5.1, wyjście optyczne, 2 złącza LAN 10GB/s, dwa wyjścia Thunderbolt, dwie anteny Wi-Fi oraz 6 wejść USB 3.0 w tym 2 wejścia USB 3.2. Płyta posiada wzmocniony stalowy backplate – tak samo jak Z590 ACE – oraz żeberkowany radiator na sekcji zasilania. Nie pokazana została jeszcze płyta MEG Z590 UNIFY, aczkolwiek nie spodziewamy sie odejścia od klasycznej, czarnej kolorystyki.

  MSI-MEG-Z590-GODLIKE

  Seria MAG

  Są to klasyczne grafitowe propozycje ukrywające sie pod nazwami Z590 Tomahawk, Z590 TORPEDO, B560 BAZOOKA oraz B560 TOMAHAWK. O samych płytach nie wiemy praktycznie nic – te w całości zostaną ukazane światu 14 stycznia. Możemy jedynie domniemać, iż te konstrukcje zostaną w typowym dla MSI dobrym średnim segmencie cenowym.

  Seria MPG

  W tym segmencie znajdują się konstrukcje bardzo znane fanom marki: MPG Z590 GAMING CARBON WIFI, MPG Z590 GAMING FORCE, MPG Z590 GAMING EDGE WIFI i MPG Z590 GAMING PLUS. Będzie to raczej jedynie refresh płyt Z490 i nie ujrzymy tu większych nowości. Warto zaznaczyć, że do każdej płyty z serii MPG została dorzucona osłona dysków M.2 wraz z termopadem.

  Seria MSI PRO

  Kto nie zna genialnie wycenionej serii A-Pro firmy MSI niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie są to płyty do zastosowań profesjonalnych, jednakże nadal sprawdzają się niezwykle dobrze do użytku domowego nawet po overclockingu. Z590-A PRO oraz Z590 PRO WIFI klasycznie zostaną utrzymane w czarnej kolorystyce posiadając powiększony radiator na sekcji zasilania.

  Firma poinformowała, że ich płyty zadebiutują na rynku 27 stycznia. Dodatkowo Tajwańczycy postanowili podzielić się z nami całym lineupem swoich płyt na wszystkie chipsety na podstawkę LGA1200.

  MSI seria 500
  Lineup wszystkich płyt MSI na podstawkę LGA1200 /fot. MSI

  Źródło: Videocardz

  Nowe