More

  Nowy przycisk w serii iPhone 16?

  Według źródeł bliskich MacRumors, Apple pracuje nad dodaniem zupełnie nowego przycisku do swojego przyszłego iPhone 16. Ten nowy przycisk wewnętrznie nazywany jest „Przyciskiem Captura” i ma być częścią tajemniczego projektu „Nova”.

  Chociaż nie znamy jeszcze dokładnego zastosowania „Przycisku Captura”, jego nazwa wskazuje na związek z fotografią. Czy Apple planuje zrewolucjonizować doświadczenie użytkowników w dziedzinie fotografii na swoich smartfonach?

  Pojemnościowy przycisk

  To, co odróżnia ten nowy przycisk od innych, to jego charakter pojemnościowy. Nie jest to klasyczny przycisk mechaniczny. Zamiast tego, użytkownicy będą mogli na niego nacisnąć, a wewnętrzne sensory śledzą nacisk i dostarczają odpowiedź w postaci wibracji.

  iphone 15

  Apple już wcześniej eksperymentowało z pojemnościowymi przyciskami w „Projekcie Bongo”, który jednak nie znalazł odzwierciedlenia w serii iPhone 15. Teraz firma wydaje się kontynuować ten eksperyment, pracując nad pojemnościowym przyciskiem akcji w „Projekcie Atlas” dla iPhone 16.

  Czy nowy „Przycisk Captura” naprawdę trafi do iPhone 16? Smartfony na razie są wciąż w fazie rozwoju. Niemniej jednak, to kolejny krok Apple w kierunku dostarczania nowatorskich rozwiązań użytkownikom i może to zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z naszych smartfonów do fotografii. Bądźmy gotowi na niespodzianki od giganta z Cupertino.

  Nowe