More

  Pierwszy chip już w mózgu człowieka | Elon Musk i Neuralink

  W niedzielę, Neuralink, startup należący do miliardera Elona Muska, wszczepił pierwszy chip mózgowy człowiekowi. Operacja zakończyła się sukcesem, a pacjent dobrze się regeneruje. Firma otrzymała zgodę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na przeprowadzenie pierwszego testu implantu na ludziach w ubiegłym roku. Elon Musk podzielił się informacjami o obiecujących wstępnych wynikach, które wskazują na skuteczne wykrywanie aktywności neuronów.

  Badania nad interfejsem mózg-komputer

  Neuralink przeprowadza badanie, aby ocenić bezpieczeństwo implantu oraz chirurgicznego robota, który jest wykorzystywany do umieszczania implantu. Głównym celem jest ocena funkcjonalności interfejsu, który ma umożliwić osobom z czterokończynowym porażeniem sterowanie urządzeniami za pomocą myśli.

  fot. Youtube Neuralink

  Elon Musk i Neuralink kontra regulacje

  Firma Neuralink spotkała się z trudnościami, gdy Departament Transportu USA nałożył na nią karę za naruszenie przepisów dotyczących transportu materiałów niebezpiecznych. Podczas inspekcji w Teksasie i Kalifornii odkryto, że Neuralink nie zarejestrował się jako przewoźnik materiałów niebezpiecznych oraz że doszło do nieprawidłowego pakowania odpadów, w tym łatwopalnego płynu Xylene.

  Startup Elona Muska na progu rewolucji w dziedzinie interfejsów mózg-komputer.  Technologia ma potencjał, aby znacząco poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami, dając im nową nadzieję na samodzielność.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe