More

  PlayStation 5 w końcu z obsługą Dolby Atmos

  Sony rozpoczyna wdrażanie najnowszej wersji beta oprogramowania systemowego dla PlayStation 5, która wprowadza wiele przydatnych nowych funkcji do konsoli. Jedną z najważniejszych jest wsparcie dla urządzeń audio z obsługą Dolby Atmos.

  Wybrani użytkownicy PlayStation otrzymają dzisiaj e-maile z zaproszeniem do udziału w beta testach. Jeśli zaakceptują, gracze ci pomogą w przetestowaniu wszystkich nowych funkcji przed szerokim wydaniem poprawki, które planowane jest na późniejszy tego roku. To naprawdę wartościowa beta dla wszystkich posiadaczy systemów dźwiękowych z obsługą Dolby Atmos, ponieważ dzięki tej aktualizacji technologia Tempest 3D AudioTech PS5 będzie kompatybilna ze soundbar’ami, systemami kina domowego i telewizorami wykorzystującymi Dolby Atmos.

  PS5 Dolby Atmos

  Można będzie zmienić to ustawienie, wybierając Dolby Atmos w menu Format dźwięku (Priorytet), które znajduje się w zakładce Wyjście dźwięku w menu Dźwięk ustawień PS5. W wersji beta, wsparcie Dolby Atmos będzie działać tylko z grami; przypis w poście na PlayStation Blog dotyczący tej aktualizacji wyjaśnia, że „dostawcy aplikacji multimedialnych mogą zaktualizować swoje aplikacje na PS5, aby obsługiwać dźwięk Dolby Atmos”, ale „te aktualizacje aplikacji nie są obecnie obsługiwane w becie PS5”.

  Co jeszcze pojawi się w nowej aktualizacji dla PlayStation 5?

  Wsparcie Dolby Atmos to nie jedyna istotna funkcja, która trafi na PS5 w ramach tej aktualizacji. Nowe funkcje dostępności, które pozwalają graczom korzystać z drugiego kontrolera do pomocy, oraz dają interfejsowi systemu zwrotną reakcję haptyczną w kontrolerach DualSense i PlayStation VR2 Sense, również są częścią tej aktualizacji. W sferze społecznościowej ta aktualizacja pozwala graczom wysyłać zaproszenia do grupy, ułatwia dodawanie nowego gracza do zamkniętej grupy, dodaje okno podglądu udostępniania ekranu, wprowadza ikonę „Dołączania” dla przyjaciół, z którymi można dołączyć do gry, oraz dodaje bardziej szczegółową zakładkę turniejów do Game Hub oraz możliwość reagowania na wiadomości graczy za pomocą emoji.

  W kategorii łatwości użytkowania ta poprawka wreszcie umożliwi graczom wyszukiwanie gier w ich bibliotece, wyciszenie dźwięku sygnalizacyjnego PS5, ulepszy karty Pomocy w grach oraz doda nowe menu Odkryj porady. Wreszcie, dla tych, którzy chcą rozszerzyć pamięć swojego systemu, ta aktualizacja zwiększy wsparcie dla dysków SSD M.2 do urządzeń o pojemności 8 TB.

  Podsumowując, jest to dosyć obszerna aktualizacja z wieloma przydatnymi nowymi funkcjami, dlatego warto rozważyć możliwość przystąpienia do wersji beta przed pełnym wdrożeniem poprawki dla wszystkich użytkowników w późniejszym okresie 2023 roku.

  Nowe