More

  Polska telekomunikacja 5G na progu rewolucji

  Nadchodzi era 5G. Pierwsze kroki ku rozwojowi sieci 5G w Polsce zostaną poczynione już na początku grudnia. Po sukcesie październikowej aukcji częstotliwości operatorzy telekomunikacyjni będą mogli występować o pozwolenia radiowe na uruchomienie stacji bazowych nowej generacji.

  Pierwsze wnioski o pozwolenia radiowe w grudniu

  Szykują się zmiany w polskiej telekomunikacji – pierwsze wnioski o uruchomienie stacji bazowych 5G mają wpłynąć na początku grudnia. Proces ten zapoczątkuje faktyczne wprowadzenie nowego standardu sieciowego, wyczekiwanego przez użytkowników pragnących szybszego i stabilniejszego internetu.

  5g

  Cztery bloki częstotliwości – kto wygrał aukcję?

  W rozstrzygniętej aukcji czterej główni gracze rynku podzielili między siebie równe bloki pasma C. Zainteresowanie było ogromne, a ceny za częstotliwości oscylowały w granicach od 450 mln do niemal 487 mln złotych. Każdy z operatorów – Polkomtel, P4, Orange oraz T-Mobile – wylicytował swój kawałek cyfrowego tortu.

  Co dalej po aukcji 5G?

  Po przejściu przez biurokratyczne procedury i wydaniu pozwolenia radiowego użytkownicy mogą oczekiwać znacznego wzrostu jakości usług telekomunikacyjnych. Sieć 5G obiecuje przede wszystkim szybszy transfer danych i lepszy zasięg, co jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczeństwa w zakresie mobilności i technologii.

  Oprócz znaczącej poprawy jakości usług krajowy sektor telekomunikacyjny stoi u progu komercyjnego startu 5G, kończąc tym samym wieloletni proces adaptacji nowej technologii w Polsce. Nowy standard ma zrewolucjonizować rynek i otworzyć drzwi do nowych możliwości – zarówno dla biznesu, jak i zwykłych użytkowników.

  źródło: telepolis.pl

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe