More

  Recenzja LEGO Creator Egzotyczna papuga 31136 – dlaczego warto kupować klocki z tej serii?

  Z pewnością znacie sklep internetowy TaniaKsiazka.pl, ja uwielbiam go przede wszystkim za szeroką ofertę książek w świetnych cenach. Od pewnego czasu, oprócz literatury, możecie podczas składania zamówień cieszyć się też szerokim asortymentem klocków LEGO. To właśnie dzięki nim mogłam przetestować zestaw LEGO Creator Egzotyczna papuga. Czy warto mieć go w swojej kolekcji?

  Seria LEGO Creator to niesamowita linia produktów, która pozwala na budowanie wielu różnych modeli z jednego zestawu. Te zestawy są zaprojektowane tak, aby dzieci (i dorośli!) mogli przekształcić jedno dzieło w coś całkowicie nowego.

  Dzięki temu, LEGO Creator jest nie tylko dobrą zabawką, ale również fantastycznym narzędziem do nauki poprzez zabawę. Dzieci mogą wykorzystać tę samą pulę klocków do tworzenia różnych konstrukcji, co przekłada się na rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej i umiejętności rozwiązywania problemów.

  Czemu warto zainteresować się klockami LEGO?

  LEGO to nie tylko zabawka, to narzędzie edukacyjne, które może wpłynąć na rozwój dziecka na wiele sposobów. Klocki pozwalają dzieciom tworzyć własne światy. Bez względu na to, czy konstruują zamki, miasta czy kosmiczne statki, mogą tworzyć, cokolwiek podpowiada im fantazja.

  Układanie klocków pomaga też w rozwijaniu drobnej motoryki. To świetne ćwiczenie dla małych rąk i palców. Budowanie modeli LEGO wymaga planowania i strategicznego myślenia. Dzieci uczą się, jak rozwiązywać problemy, kiedy coś nie idzie zgodnie z planem.

  Recenzja LEGO Creator 3 w 1: Egzotyczna papuga 31136

  LEGO Creator 3 w 1 od lat wprowadza na rynek zestawy związane z (fantazyjnymi) zwierzętami. W zeszłym roku LEGO wypuściło Majestic Tiger (31129) – tygrysa zaprojektowanego w bardzo realistyczny sposób. Oczekiwania względem następcy tego zestawu były więc wysokie. Następcą okazała się LEGO Creator Egzotyczna Papuga.

  Papuga dumnie prezentuje się na przedniej stronie pudełka. Obok papugi znajdują się również dwa inne modele, które można zbudować: ryba i żaba. Do zbudowania tych zwierząt potrzeba 253 elementów, które są podzielone na trzy woreczki. Oprócz trzech woreczków, w pudełku znajdują się również trzy instrukcje.

  Egzotyczna papuga

  Budowa rozpoczyna się od pnia drzewa, na którym papuga może usiąść. Pień jest otoczony dwoma dużymi kwiatami i zielonymi liśćmi. Niektóre zielone liście mają nawet kwiaty. Widać, że podstawka jest wyjątkowo dobrze dopracowana, ponieważ z każdej strony znajdują się jakieś ozdobne elementy. Po zbudowaniu drzewka, przechodzimy do budowy papugi. To, co od razu rzuca się w oczy, to fakt, że ptaszek ma tylko dwa palce. Prawdziwa papuga ma ich cztery: dwa skierowane do przodu i dwa do tyłu, aby pewnie chwytać gałązkę.

  Po zakończeniu budowy pnia drzewa i łapek, przyszedł czas na zbudowanie samej papugi. Na początku buduje się tułów. Zaczyna się od układania różnych płytek i klocków. Następnie rozszerza się go o elementy, które tworzą pierś i boki tułowia. Oba skrzydła są przyłączone do ciała za pomocą małego łącznika kulowego, dzięki czemu będziemy mogli nimi potem poruszać. Po zamontowaniu ogona przychodzi czas na głowę i papuga jest gotowa.

  Pod względem kolorystyki papuga jest całkowicie symetryczna – zarówno lewe, jak i prawe pióra mają tę samą kombinację kolorów. Z boku ptak jest pięknie zaprojektowany. Typowy kształt głowy jest dobrze zrealizowany, a skrzydła wyglądają pięknie.

  Ryba

  Z zestawu klocków można też zbudować rybę. Pięknie wygląda w otoczeniu rafy, która stanowi jej podstawkę. Układanie zestawu jest równie proste, jak budowanie papugi. Super jest jednak to, że kupując jeden zestaw klocków, możemy po chwili od razu nacieszyć się składaniem drugiego modelu. Jeśli jednak zdecydujecie się na to, zdecydowanie przy rozbieraniu poprzedniego modelu polecam przemyślane rozłożenie klocków, co znacząco ułatwi układanie.

  Żaba

  Ostatnim i najmniejszym modelem tego zestawu 3 w 1 jest żaba. Żaba jest sympatycznie zaprojektowana i po zbudowaniu od razu widać, że jest to radosne  stworzenie. Niebieski grzbiet i żółty brzuch wyglądają bardzo fajnie. Jej pysk można nieznacznie otworzyć i zamknąć. Przednie łapy są nieruchome, a tylnymi można poruszać za pomocą łączników kulowych. Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest wykorzystanie liści jako łapek z palcami.

  Podsumowanie

  Zestaw LEGO Creator, który miałam okazję testować, dostarczył mi na prawdę dużo radości i okazji do oderwania głowy od codziennych problemów i pracy. Ta zabawka przekracza granice typowej zabawy, inspirując do tworzenia i  projektowania. Dla dzieci jest niezwykłą okazją do rozwoju, a dla dorosłych możliwością na odstresowanie się.

  Nowe