More

  Recenzja słuchawek Code ANC od Fresh ‘n Rebel – czy potrzebujesz czegoś więcej?

  W tym roku miałam przyjemność uczestniczyć w pokazie nowych produktów marki Fresh ‘n Rebel. Podczas prezentacji marka pokazała nowe urządzenia, które w większości są już dostępne w sklepach. Jednym z najciekawszych produktów, które zostały zaprezentowane, ze względu na rozmiar oraz aktywną redukcję hałasu wydały mi się słuchawki Code ANC. Czy są warte zakupu?

  W domu posiadam już kilka produktów marki Fresh ‘n Rebel, dlatego znam już bardzo dobrze jakość oraz kolorystykę urządzeń. Opakowanie słuchawek, jak zawsze wyróżnia się na tle producentów wielu produktów konkurencyjnych. Od razu rzuca się w oczy fajna kolorystyka oraz dopracowanie wszystkich detali.

  Fresh ‘n Rebel Code ANC – zawartość opakowania i wygląd

  W pudełku poza samym urządzeniem znajdziemy szary, materiałowy pokrowiec na słuchawki, przewód USB-C do ładowania, przewód AUX oraz instrukcję obsługi. Bardzo podoba mi się pomysł na dopasowanie akcesoriów do koloru wybranego produktu. Dzięki temu wszystko stanowi spójną całość.

  Jeśli chodzi o wygląd słuchawek, to podobnie jak w przypadki innych modeli będziemy mogli liczyć tu na świetną gamę kolorystyczną produktów. Wszystkie urządzenia marki Fresh ‘n Rebel przyciągały też moją uwagę bardzo dużą dbałością o najmniejsze szczegóły. Tak samo jest w tym przypadku. Producent zadbał tu o takie detale, jak logo producenta na muszlach oraz pełna nazwa marki na pałąku słuchawek.

  Słuchawki Code ANC wykonane zostały z plastiku, dzięki czemu są bardzo lekkie. Ważą jedynie 220 g. Oczywiście w miejscach takich jak regulacja pałąka producent konstrukcje wzmocnił przy pomocy metalowych wstawek, dzięki czemu nie tak łatwo będzie je uszkodzić. Niewielki rozmiar i niska waga mają duży wpływ na wygodę użytkowania. Dodatkowo F’nR zadbało tu o przygotowanie wygodnych i miękkich nauszników, które są przyjemne dla uszu. Słuchawki mają jednak otwartą konstrukcję, co przekłada się na to, że po dłuższym czasie użytkowania mogą powodować dyskomfort. Jest to jednak cecha wspólna dla wszystkich konstrukcji otwartych, które powodują nacisk słuchawek na uszy, a nie na głowę.

  Jak z jakością dźwięku w słuchawkach Fresh ‘n Rebel Code ANC?

  Ocena dźwięku jak zawsze wydaje mi się bardzo trudna. Każdy w końcu zwraca uwagę na inne elementy. Przykładowo znam wiele osób, które kompletnie nie czują różnicy w dźwięku między słuchawkami za 100 i 1000 zł. Niektórzy lepiej lub gorzej słyszą pewne częstotliwości, przez co zupełnie inaczej odbierają te same produkty. Jakość dźwięku w słuchawkach Code ANC najłatwiej byłoby więc opisać stwierdzeniem „bardzo dobra jakość w stosunku do ceny produktu – lepsza niż w przypadku wielu konkurencyjnych słuchawek”.

  Wiem jednak, że nie wszyscy będą zadowoleni z tego stwierdzenia, dlatego postaram się podsumować to jeszcze inaczej. To z pewnością najlepiej grające słuchawki tych rozmiarów, na których miałam okazję słuchać muzyki. Po pracy odkładając Senki Momentum M2 i wybierając się na trening ze spokojem sięgam po Code ANC. Oczywiście wiedząc, że słuchawki te będą grały nieco inaczej, ale z pewnością w takich warunkach mnie nie zawiodą. Wszystkie tony są w nich dobrze słyszalne, a dół jest całkiem nieźle podkreślony.

  Na uwagę z pewnością zasługuje ANC, czyli aktywna redukcja hałasu, która pozwala na odcięcie się od hałasu, który mógłby nam przeszkadzać. Oczywiście otwarta konstrukcja słuchawek nie zapewni pełnego odcięcia od otaczającego nas świata, ale z pewnością pozwoli nam poczuć różnicę.

  Czy warto kupić Fresh ‘n Rebel Code ANC?

  Code ANC z pewnością są warte swojej ceny. Wśród plusów z pewnością mogę wymienić świetny wygląd, piękną kolorystykę oraz niską wagę. Zasługują też na pochwałę za dużą mobilność, chociażby ze względu na baterię, która pozwoli nam na około 30h słuchania muzyki. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to myślę, że najlepszym podsumowaniem będzie tu wskazanie lifestylowego charakteru słuchawek. Grają fajnie, choć miłośnicy audio z pewnością znajdą tu jakieś braki.

  Fresh ‘n Rebel Code ANC dostępne są w cenie około 450 zł.

  Nowe