Rosja ma swoje zamienniki znanych napojów: CoolCola, Fancy i Street

Trwająca wojna rosyjsko-ukraińska wiąże się z licznymi sankcjami dla Rosjan. Jednak nie tylko, gdyż wiele firm postanowiło opuścić rosyjski rynek i nie sprzedawać tam swoich produktów. W związku z tym dostępność ulubionych słodyczy, czy napoi została drastycznie ograniczona, a w konsekwencji całkowicie niedostępna.

Jednak państwo rosyjskie chce w jakiś sposób zrekompensować te straty swoim obywatelom. Według informacji rosyjskich mediów jedna z firm podjęła się produkcji zamienników ulubionych marek napoi gazowanych. Mają smakować jak Coca-Cola, Fanta i Sprite, a sprzedawane będą pod nazwami: CoolCola, Fancy i Street.

CoolCola, Fancy i Street zbędą udawać znane napoje

Tego projektu podjęły się moskiewskie zakłady „Oczakowo”, które niedawno zaprezentowały nowe napoje gazowane o nazwach CoolCola, Fancy i Street. Jak zapowiada producent, będzie to linia „klasycznych smaków ulubionych napojów bezalkoholowych”. I tak na przykład CoolCola ma zastąpić napój o „kultowym smaku coli”, natomiast Fancy będzie smakował jak „rozpoznawalny smak Fanty”, a Street z sokiem z cytryny, limonki i ekstraktów roślinnych to popularny Sprite.

Rosja wprowadza swoje zamienniki na rynek rosyjski

Nic dziwnego, że Rosjanom coraz bardziej tęskno do ulubionych napoi gazowanych. Do czasu agresji Rosji na Ukrainę nikt nie ograniczał im dostępności. Najwidoczniej, aby zapobiec powszechnego buntu ludzi i wykorzystać niszę firma postanowiła wprowadzić nowe zamienniki, czyli Fancy i Street, które powtarzają projekt Fanty i Sprite’a. Jednak czy będą smakować tak samo? Na pewno odwzorowane zostaną ich kolory.

 Do projektu CoolCola dodano kolor niebieski. Podobne kolory – niebieski, biały i czerwony stosuje Pepsi – podają rosyjskie media

Dla przypomnienia podajemy, że decyzja o wycofaniu się oryginalnych producentów z rynku miała miejsce całkiem niedawno, bo w marcu 2022 roku. Wtedy to firmy Coca-Cola (producent napojów Coca-Cola, Fanta i Sprite), a także PepsiCo ogłosiły, że zawieszają działalność w Rosji. Cały proces wycofywania trwał jednak chwilę. W końcu doszedł do skutku i państwo, które jest agresorem w stronie konfliktu, zostało odcięte od produktów ulubionych produktów wielu Rosjan.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x