More

  Siri po polsku. Czy w końcu się doczekamy?

  Siri, asystent głosowy firmy Apple, zadebiutował w 2011 roku, budząc ogromne zainteresowanie. Przez lata, mimo otwarcia dla zewnętrznych deweloperów, Siri pozostawało nieco w tyle za oczekiwaniami, szczególnie na rynkach nieangielskojęzycznych. Siri nie jest dostępna w języku polskim, a użytkownicy czekają na tę funkcję z niecierpliwością. W ostatnim czasie widać wyraźny brak rozwoju Siri, co skłoniło wielu do spekulacji na temat jej przyszłości.

  Projekt Ajax

  Apple planuje znaczący krok naprzód. Prace nad nowym projektem asystenta głosowego, nazwano kodowo „Ajax”. Przewidywania wskazują na znaczące ulepszenia w komunikacji i kontekstowości rozmów. Siri w nowej odsłonie ma umożliwiać płynne przechodzenie między urządzeniami oraz być bardziej responsywna na komendy użytkownika. Pojawiają się również doniesienia o potencjalnym wprowadzeniu obsługi dodatkowych języków, w tym polskiego.

  Osiągnięcie tych ambitnych celów wymaga znacznych inwestycji. Apple, według informacji od Marka Gurmana z Bloomberg, planuje wydatkować miliard dolarów rocznie na rozwój sztucznej inteligencji. W pracach nad projektem „Ajax” uczestniczą kluczowi liderzy Apple.

  Oczekiwania a rzeczywistość

  Mimo wielu spekulacji i przecieków dotychczasowe wersje systemu iOS, w tym iOS 17, nie przyniosły spodziewanych zmian w zakresie funkcjonalności Siri. Wszystko wskazuje na to, że iOS 18, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec 2024 r. podczas konferencji WWDC, może wreszcie przynieść tę długo oczekiwaną rewolucję. Czy faktycznie tak się stanie? Czas pokaże. Wszystkie oczy są teraz zwrócone na Apple i ich nowe podejście do sztucznej inteligencji.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe