Strajk w Hollywood opóźni rozdanie Emmy

0
27
Last of Us

Według doniesień Variety, prestiżowe rozdanie nagród Emmy, które miało się odbyć 18 września, zostało przełożone. Powodem jest strajk pisarzy i aktorów, który sparaliżował wszystkie produkcje i promocje w Hollywood.

Data nowej ceremonii nie została jeszcze ogłoszona, ale Variety wcześniej informowało, że stacja Fox, która jest partnerem nadawczym, chciałaby przeprowadzić ceremonię na początku stycznia 2024 roku. W tym roku najwięcej nominacji – 27 – zdobył serial HBO „Succession”, a „The Last of Us” wyróżniło się 24 nominacjami, co stanowi rekord w przypadku adaptacji gier wideo.

Strajkujący boją się postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji

Zarówno pisarze, jak i aktorzy rozpoczęli strajk na początku maja. W obu przypadkach kluczową rolę odgrywa sztuczna inteligencja. Strajkujący obawiają się, że producenci coraz częściej będą korzystać z treści generowanych przez AI, co ograniczy zdolność ludzi do zarabiania na życie w branży show-biznesu. Szczególnie zaskakujące było doniesienie, że studia filmowe złożyły „pionierską propozycję AI” oferującą płacenie aktorom za jeden dzień pracy w zamian za wykorzystywanie ich cyfrowego wizerunku na zawsze.

Sukces Apple TV+

Ted Lasso
fot. Apple

Platforma Apple TV+ również nie ma powodów do narzekania, zdobywając łącznie 52 nominacje. „Ted Lasso” otrzymał 21 nominacji, w tym na Najlepszy Serial Komediowy, Najlepszego Aktora w Serialu Komediowym dla Jasona Sudeikisa oraz Najlepszą Aktorkę i Aktora Drugoplanowego w Serialu Komediowym dla Hannah Waddingham i Phila Dunstera.

Inne platformy i seriale

Z innych produkcji warto wymienić „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” od Amazona z sześcioma nominacjami (głównie w kategoriach technicznych), „Stranger Things” z Netflixa oraz „Poker Face” z Peacocka z czterema nominacjami. „Star Trek: Picard” zdobył dwie nominacje za makijaż. HBO prowadzi z 127 nominacjami, a za nimi podąża Netflix z 103 nominacjami, Apple z 52 i Amazon z 46.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj