More

  Recenzja świetnego wideorejestratora 70mai A800 4K

  Rejestratory jazdy, to niewątpliwie bardzo przydatne urządzenia. Szczególnie na zatłoczonych ulicach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. 70mai to firma tworząca kamery samochodowe, powiązana z Xiaomi. Jedną z funkcji wartych zaakcentowania jest zastosowanie przez producenta systemu Dual-Vision, który przy jednoczesnym wykorzystaniu kamer A800 i RC06 umożliwia nagrywanie obrazu z przodu i tyłu pojazdu w tym samym czasie.

  Zawartość pudełka i wygląd

  W pudełku z urządzeniem znajdziemy 3,5-metrowy przewód z wtyczką USB i adapterem do gniazda zapalniczki. Mamy więc wybór, w które gniazdko wepniemy kabel. Komplet zawiera również zapasową taśmę, dwie nalepki elektrostatyczne i plastikowy element, który ułatwia wciskanie kabli pod tapicerkę.

  Wygląd kamerki, jest jak na sprzęt tego typu bardzo minimalistyczny. Klasyczna obudowa, bez zbędnych dodatków, wpasuje się we wnętrze każdego samochodu. Na pewno nie będzie to element, który będzie zbytnio wyróżniał się na tle tapicerki, czy przeszkadzał podczas jazdy. Dla mnie to bardzo duży plus, gdyż kamerka nie rzuca się specjalnie w oczy.

  Specyfikacja

  70mai A800 4K Dash Cam to wyposażona w nowoczesne technologie, kamera samochodowa, która wyróżnia się możliwością rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD (3840 × 2160) z szybkością do 30 kl./s. Sensor optyczny Sony IMX415 z kątem widzenia 140 stopni, który urządzenie posiada, pozwoli na bardzo szeroki kąt widzenia.

  Rejestrowany obraz poza drogą, obejmie również to, co dzieje się na poboczu, a nawet chodniku. Jasny obiektyw, z przysłoną F/1.8, który został umieszczony w urządzeniu, pozwoli na bardzo dobrą, ostrą widoczność wydarzeń i detali na nagraniu (m.in. tablice rejestracyjne), co raz na zawsze zakończy spory podczas zdarzeń drogowych. Gorsze warunki oświetleniowe to również nie problem dla tego sprzętu. Radzi sobie w takiej scenerii nadzwyczaj dobrze.

  Czujnik wstrząsów i tryb parkingowy

  Gwałtowne hamowanie lub stłuczka, spowoduje w urządzeniu automatyczne zabezpieczenie nagrania. Dzięki temu mamy pewność, że potrzebne nam nagranie ze zdarzenia nie zostanie usunięte. Kamera posiada również tryb parkingowy, który uruchamia nagrywanie po wykryciu wstrząsu, nawet gdy kamera jest wyłączona. Pozwoli to na wykrycie sprawcy, który zahaczy nasze auto, podczas naszej nieobecności. Aby jednak było to możliwe, potrzebujemy odpowiedniego zasilacza 70mai Hardwire UP02, który podłączamy do instalacji elektrycznej w pojeździe. Jego koszt to ok. 90 zł. Dodatkowo, żeby korzystanie z urządzenia było możliwe, należy zakupić kartę microSD o pojemności od 32 do 128 GB.

  Bezpieczeństwo z 70mai A800

  Poza świetnymi parametrami rejestrator dba też o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Po uruchomieniu silnika automatycznie załącza się system ADAS (Advanced Driver-Assistance System), który poinformuje nas niezwłocznie po zjechaniu z pasa ruchu, bądź o możliwości wystąpienia kolizji z poprzedzającym nas pojazdem. Gdyby jednak okazało się, że alerty o zagrożeniach są nam niepotrzebne, to w każdej chwili możemy je wyłączyć.

  Moduł GPS, wbudowany w kamerkę umożliwi kontrolę prędkości, oraz pozwoli na otrzymanie przydatnych danych lokalizacyjnych, w nawet mało uczęszczanych miejscach, co może okazać się ostatnią deską ratunku przy awarii samochodu w trudno dostępnym miejscu.

  Czy warto kupić Xiaomi 70mai A800 4K Dash Cam?

  Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnym urządzeniu, które zarejestruję obraz z tyłu i z przodu pojazdu w znakomitej jakości to poważnie powinieneś przemyśleć zakup tej kamerki. Zachęcająca jest również jej cena – ok. 540 zł za kamerkę przednią lub w wersji z tylną kamerką RC06 – 630 zł. Konkurencja, często w o wiele wyższych cenach, serwuje nam gorszej jakości sprzęt. Za tym urządzeniem przemawia z pewnością wysoka jakość nagrywania, przydatne funkcje, jak czujnik wstrząsów czy pasywny tryb parkingowy. Dużym plusem jest możliwość połączenia smartfona przy pomocy wbudowanego modułu Wi-Fi i dedykowanej aplikacji mobilnej, która niestety nie doczekała się tłumaczenia na język polski. To wszystko sprawia, że jest to sprzęt, który zdecydowanie można polecić.

  Jeśli chcielibyście zdecydować się na zakup urządzenia, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sklepu Cyfra.eu, który po zakupie prześlę Wam polską instrukcję oraz zapewni 2-letnią gwarancję realizowaną na terenie naszego kraju.

  Nowe