More

  Świat żegna gwiazdę Harry’ego Potter’a. Michael Gambon nie żyje

  Dnia 28 września 2023 roku, w wieku 82 lat, zmarł legendarny aktor sceny i ekranu, Sir Michael Gambon. Jego rodzina poinformowała, że spokojnie opuścił ten świat w szpitalu po walce z zapaleniem płuc. W trakcie swojej sześćdziesięcioletniej kariery Gambon dzielił scenę z takimi ikonami jak Sir Laurence Olivier, a młodsze pokolenia pokochały go za rolę Albusa Dumbledore’a w serii filmów o Harrym Potterze.

  Wielka strata dla świata filmu i teatru

  Sir Michael Gambon był nie tylko uznany za swoje talenty aktorskie, ale również za niezwykłą osobowość, która zawsze wydobywała uśmiech na twarzach kolegów z branży oraz publiczności. Jego niezapomniane role teatralne i filmowe zdobyły miejsce w sercach widzów na całym świecie. Choć najbardziej znany był z roli Dumbledore’a, Gambon zawsze podkreślał swoją pasję do teatru, co wyraźnie widać było w każdej postaci, którą grał na scenie.

  Jego rodzina, w tym żona Lady Gambon i syn Fergus, jest zrozpaczona. Jak zaznaczyli w oświadczeniu: „Jest to ogromna strata dla nas wszystkich. Sir Michael Gambon był kochającym mężem i ojcem, który opuścił nas spokojnie, mając przy sobie najbliższych.”

  Upamiętnienie giganta ekranu

  Śmierć Sir Michaela Gambona jest wielką stratą dla świata sztuki. Jego wkład w teatr i film zostanie zapamiętany jako jedno z najważniejszych osiągnięć w historii rozrywki. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ukochany Dumbledore, a jego spuścizna będzie żyła w przyszłych pokoleniach aktorów i miłośników sztuki.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel i Redaktor Naczelny w NuMag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Nałogowo czyta literaturę popularnonaukową i kocha konsolowe gry fabularne

  Nowe