More

  „Światło, którego nie widać” | Dramat, który ma zmienić postrzeganie historii!

  Zanurz się w opowieść pełną napięcia, intrygi i ludzkich więzi, które pokazują, że nawet w najmroczniejszych czasach istnieje iskra nadziei.

  Zastanawialiście się kiedyś, co może połączyć niewidomą dziewczynkę z okupowanego przez Niemców Paryża, legendarny diament oraz genialnego niemieckiego nastolatka?!

  Ucieczka z Paryża

  Kiedy Niemcy zajmują Paryż, młoda niewidoma Marie-Laure wraz z ojcem, Danielem LeBlancem, podejmują desperacką decyzję o ucieczce. Nie tylko przed nazistami, ale i przed zagrożeniem, jakim jest diament, który zabierają ze sobą.

  W ich ślady podąża oficer Gestapo, który pragnie diamentu dla siebie. Czy to aby na pewno jedyny powód, dla którego oficer goni za nimi?

  Światło, którego nie widać

  Tajemniczy wujek i nieoczekiwane spotkanie

  W miasteczku St. Malo nasza młoda bohaterka wraz z ojcem odnajdują schronienie u wujka. Samotnik z wyboru, czy może człowiek z misją? Okazuje się, że wujek nie jest takim, na jakiego wygląda. Nadaje tajne audycje radiowe dla ruchu oporu, które odgrywają kluczową rolę w walce przeciwko okupantowi.

  W tym malowniczym miasteczku nad morzem dochodzi również do spotkania Marie-Laure z Wernerem. Genialny niemiecki nastolatek, który jest na misji wyśledzenia nielegalnych transmisji radiowych. Co może połączyć te dwie, pozornie tak różne osoby? Wiara w ludzkość, sekretna więź i przede wszystkim – nadzieja.

  Kto stoi za tym dziełem?

  „Światło, którego nie widać” to czteroczęściowy miniserial w reżyserii Shawna Levy’ego, stworzony na podstaw.

  iwiazdorska obsada, w której znajdują się takie nazwiska jak Mark Ruffalo, Hugh Laurie czy Louis Hofmann, gwarantuje, że będziemy śledzić losy postaci z zapartym tchem. Lokacje takie jak Budapeszt, czy Saint Malo dodają autentyczności i głębokości całej opowieści.

  Jednak nie tylko wielkie nazwiska stoją za tym projektem. Joe Strechay, konsultant ds. osób niewidomych i dostępności, dbał o to, aby przedstawienie świata niewidomych było jak najbardziej autentyczne i wiernie oddane.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe