TIP #1 – Wypoleruj swoje auto jak profesjonalista

Jak sprawić, by nasz samochód wyglądał jak milion dolarów bez dużego nakładu pracy i pieniędzy? Poniżej prosty poradnik krok po kroku, za co zabrać się na początku i na co zwrócić szczególną uwagę podczas mycia, czy woskowania lakieru.

 – Co się przyda? – 

  • polerka samochodowa (i przystosowane pady, gąbki)
  • odrobina cienia w słoneczny dzień
  • środek chemiczny polerski i wosk
  • ściereczka z mikrofibry
  • dostęp do wody i prądu
  • 1-2 godziny czasu

Zacznij od mycia samochodu wodą, najlepiej ukryj pojazd w cieniu – nie narażaj go na mocne promienie słoneczne, spłucz porządnie, ale nie wycieraj do sucha! Używaj miększych padów/gąbek i delikatniejszych środków chemicznych do czyszczenia ciemniejszych lakierów – na nich znacznie wyraźniej widać każde zawirowanie ręką.

fot.sercindustrialpro.com
fot.sercindustrialpro.com

Jeśli posiadasz polerkę samochodową, nałóż na nią miękki, przystosowany do niej pad. Środek chemiczny aplikuj na pojedyncze elementy karoserii samochodu, używaj średnich obrotów i staraj się utrzymać jednolite tempo – unikniesz wtedy wszelkich śladów polerowania. Jeśli nie posiadasz takiego urządzenia warto się w nie wyposażyć – praca jest przyjemniejsza, a efekty bardziej satysfakcjonujące. Koszt polerki samochodowej to ok. 200 zł za tańsze, podstawowe modele – nie polecamy jednak inwestować w urządzenia za promocyjne kwoty jak 70 zł.

Przesuwaj polerką w tył i w przód do skutku – podczas polerowania kluczem jest otrzymanie odpowiedniej temperatury danego obszaru, aby lakier bezbarwny stał się ciepły w dotyku. Wyeliminujesz dzięki temu część powierzchownych zadrapań. Oceń na bieżąco postęp, jeśli widoczny jest efekt rozjaśnienia – skończ i przejdź dalej.

fot.oceancarwash.com.au
fot.oceancarwash.com.au

Zewnętrzna część gąbki polerki naturalnie obraca się z większą prędkością niż jej środek, osiąga przy tym również większe tarcie. Uważaj na skomplikowane elementy karoserii i ostrożnie obchodź się m.in. z dyszami spryskiwaczy, lusterkami, emblematami, czy innymi trudnymi powierzchniami samochodu. Po wszystkim ponownie spłucz wodą cały pojazd i doprowadź do pełnego wysuszenia.

fot.ecocarcarefl.com
fot.ecocarcarefl.com

Zastosowanie warstwy wosku pomoże ukryć wszelkie pozostałości po ruchach polerką i niedoskonałości lakieru. Nałóż nową końcówkę/gąbkę wosk oraz środek do polerowania w stosunku 3:2 i ponownie wypoleruj. Pozostaw tylko tyle mgły woskowej, by była widoczna po wyschnięciu.

Podczas schnięcia wosku możesz zająć się np. wnętrzem lub oknami. Na koniec użyj ściereczki z mikrofibry do usunięcia wosku – ręczniki kąpielowe lub inne ścierki mogą uszkodzić powierzchnię. Po wszystkim możesz przestawić samochód na bardziej oświetlone miejsce by zaobserwować różnicę. Powodzenia!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x