More

  TOP 5: Powodów, dla których wracamy do szkoły NIECHĘTNIE!

  Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim pora powrotu do szkolnych ławek. Czy czujesz te emocje, gdy lato zaczyna powoli się oddalać, a książki znów wkroczą do Twojego życia? Jesteśmy w tym razem – podpowiadamy Ci pięć powodów, dla których z niechęcią wraca się do szkoł po wakacjach!

  1. Rozstanie z wolnością i spontanicznością

  Wakacje to czas, kiedy czas nabiera nowego wymiaru, a każdy dzień staje się płótnem do malowania własnych przygód. Teraz jednak czekają nas szkolne plany, które ograniczają naszą swobodę. Poczucie zaskoczenia, że musimy już wracać do rytmu lekcji i zadanych prac domowych, jest niemal nieuniknione. Wolność wakacyjnych dni i spontaniczność przepadają, a my wracamy do znanych schematów. Nikt przecież nie lubi ograniczeń.

  szkoła

  2. Tęsknota za letnią beztroską

  Letnia aura sprzyja beztroskim chwilom. To czas, gdy słońce kołysze się nad nami, a wszelkie stresy zdają się uchodzić w zapomnienie. Czy możemy winić siebie za to, że z wątpliwościami wracamy do szkoły? Tęsknota za luźnym okresem wakacyjnym wciąż w nas siedzi. Pamiętamy długie wieczory i spotkania z przyjaciółmi. Radość musi jednak ustąpić miejsca szkolnej rzeczywistości.

  3. Powrót do intensywności nauki

  Nie zapominajmy, że powrót do szkoły to również powrót do intensywnego uczenia się. Pamiętasz te długie godziny spędzone nad książkami i notatkami? Choć wakacje dają nam nieco wytchnienia od tego maratonu, to teraz musimy być gotowi do kolejnej edycji. Ale czy naprawdę jesteśmy gotowi? Czy ta intensywność nauki nie budzi w nas pewnych wątpliwości?

  szkoła

  4. Nowe wyzwania społeczne

  Wakacje to czas, kiedy możemy poznać nowych ludzi i zanurzyć się w innych kręgach społecznych. Wrócić do szkoły oznacza jednak nawiązywanie nowych relacji i stawianie czoła pewnym społecznym wyzwaniom. Czy to możliwe, że mamy wątpliwości co do nawiązywania kontaktów? Z łatwością integrowaliśmy się latem, a teraz mamy obawy? Będziemy musieli znów budować relacje od zera. Jednym z nas przychodzi to łatwiej, a innym ciężej.

  5. Odczuwanie braku kontroli

  Wakacje to czas, kiedy to my decydujemy, co robimy, gdzie idziemy i jak spędzamy swój czas. Powrót do szkoły oznacza jednak oddanie pewnej kontroli nad naszym harmonogramem. Teraz musimy znów podporządkować się pewnym zasadom i planom.

  szkoła

  Podsumowując, to normalne, że przyzwyczajeni do letniej swobody, nie jesteśmy szczęśliwi, że musimy teraz stawi  ć czoła szkolnym wyzwaniom. Jednak pamiętajmy, że każdy nowy okres niesie ze sobą możliwości i przygody, które mogą pozytywnie nas zaskoczyć i dać dużo satysfakcji.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe