Zbita szybka w iPhone – kiedy naprawa się opłaca?

Zapewne każdy użytkownik iPhone choć raz w życiu poczuł ten dreszczyk emocji, kiedy to telefon wyślizgnął mu się z ręki i wylądował na domowej podłodze. Jeśli urządzenie spało na dywan, to zapewne nie doszło do uszkodzenia, jednak gdy trafiło na kafelki, lub – co gorsza – na chodnikową kostkę, mogło zakończyć się to niezłą usterką. 

Zazwyczaj dochodzi do uszkodzenia szybki, a w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie smartfona do naprawy. Jednak czy wymiana szybki jest opłacalna? Czy może lepiej wtedy zdecydować się na zakup nowego telefonu?

Zbita szybka, czy został uszkodzony wyświetlacz?

Jeśli już mamy do czynienia z uszkodzonym telefonem to najpierw powinniśmy sprawdzić, w jakim stanie jest urządzenie. Do jak wielkiej szkody doszło, można ustalić poprzez wykonanie szybkiego testu. Należy określić zakres działania ekranu dotykowego.  Jeśli pomimo upadku dotyk wciąż reaguje, to najprawdopodobniej wystarczy wymienić szybkę. Jeśli natomiast nie odnotowujemy żadnej reakcji, to najczęściej digitizer uległ awarii.

Wymiana zbitej szybki w smartfonie

Jeśli uszkodzeniu uległa tylko przednia szybka w iPhone to najprawdopodobniej naprawa nie będzie zbyt kosztowna. Decyzja o usunięciu awarii wyjdzie znacznie korzystniej niż wymiana urządzenia na nowy model. Tym bardziej jeśli posiadamy go dość krótko. Zbita szybka w iPhone to nie koniec świata i porównując usługę do wartości telefonu, jest ona po prostu opłacalna.

Wymiana wyświetlacza w smartfonie

Niestety zdarza się też tak, że uszkodzeniu ulegnie cały moduł wyświetlacza. Jest to sytuacja zdecydowanie bardziej niekorzystna dla użytkownika telefonu. Jednak niezbędna, aby urządzenie mogło być dalej funkcjonalne. Należy podkreślić tutaj, że niesprawny wyświetlacz będący wynikiem uszkodzenia mechanicznego, zazwyczaj nie podlega gwarancji. Dlatego też koszty naprawy w pełni będziemy musieli wziąć na siebie. Na szczęście w przypadku iPhone, taka usługa wciąż jest bardziej opłacalna niż zakup nowego urządzenia. Telefony marki Apple bardzo wolno się starzeją, przez co ich cena pozostaje mniej więcej na wyrównanym poziomie przez dłuższy czas od momentu zakupu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x