Air Mi Charge – rewolucyjna ładowarka Xiaomi niczym z filmów SF

Firma Xiaomi zaprezentowała rewolucyjną ładowarkę Air Mi Charge. Urządzenie pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzeń oddalonych nawet o kilka metrów

Air Mi Charge to rewolucyjna indukcyjna ładowarka firmy Xiaomi pozwalająca na ładowanie urządzeń oddalonych nawet o kilka metrów. Ważne jest to, iż w ładowaniu nie będą przeszkadzać obiekty między ładowarka a urządzeniem. Najnowszy produkt firmy wygląda jak elegancki, nie najmniejszy prostokąt wysyłający fale do anten umiejscowionych na suficie, które to transferują energię do obsługiwanego urządzenia.

 

Aby skorzystać z Mi Charge, wymagane będzie zamontowanie na suficie 144 anten przesyłających fale z ładowarki do urządzenia. Warto też wspomnieć, iż Air Mi Charge będzie w stanie ładować kilka urządzeń jednocześnie. Nie możemy ładować również byle jakiego urządzenia – te musi być wyposażone w anteny mogące odebrać sygnał od ładowarki. Tak więc, na ten moment technologia będzie możliwa do wykorzystania jedynie z urządzeniami marki Xiaomi. Jak ukazuje spot producenta, prawdopodobnie już jego następny flagowiec będzie kompatybilny z Air Mi Charge.

Niestety, nie wszystko jest takie kolorowe. Ceny urządzenia jeszcze nie poznaliśmy, choć z pewnością tanio nie będzie. Największym mankamentem jest jednak to, że ładowarka będzie w stanie dostarczyć wyłącznie 5W energii. Nie zmienia to faktu, iż jest to przełom, i należy poczekać jeszcze kilka lat na udoskonalenie tej technologii. Czyżbyśmy w przeciągu kilku lat pozbyli się konwencjonalnych ładowarek?

Źródło: Xiaomi

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x