More

  Air Mi Charge – rewolucyjna ładowarka Xiaomi niczym z filmów SF

  Firma Xiaomi zaprezentowała rewolucyjną ładowarkę Air Mi Charge. Urządzenie pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzeń oddalonych nawet o kilka metrów

  Air Mi Charge to rewolucyjna indukcyjna ładowarka firmy Xiaomi pozwalająca na ładowanie urządzeń oddalonych nawet o kilka metrów. Ważne jest to, iż w ładowaniu nie będą przeszkadzać obiekty między ładowarka a urządzeniem. Najnowszy produkt firmy wygląda jak elegancki, nie najmniejszy prostokąt wysyłający fale do anten umiejscowionych na suficie, które to transferują energię do obsługiwanego urządzenia.

   

  Aby skorzystać z Mi Charge, wymagane będzie zamontowanie na suficie 144 anten przesyłających fale z ładowarki do urządzenia. Warto też wspomnieć, iż Air Mi Charge będzie w stanie ładować kilka urządzeń jednocześnie. Nie możemy ładować również byle jakiego urządzenia – te musi być wyposażone w anteny mogące odebrać sygnał od ładowarki. Tak więc, na ten moment technologia będzie możliwa do wykorzystania jedynie z urządzeniami marki Xiaomi. Jak ukazuje spot producenta, prawdopodobnie już jego następny flagowiec będzie kompatybilny z Air Mi Charge.

  Niestety, nie wszystko jest takie kolorowe. Ceny urządzenia jeszcze nie poznaliśmy, choć z pewnością tanio nie będzie. Największym mankamentem jest jednak to, że ładowarka będzie w stanie dostarczyć wyłącznie 5W energii. Nie zmienia to faktu, iż jest to przełom, i należy poczekać jeszcze kilka lat na udoskonalenie tej technologii. Czyżbyśmy w przeciągu kilku lat pozbyli się konwencjonalnych ładowarek?

  Źródło: Xiaomi

  Nowe