More

  Aplikacja mObywatel ułatwi życie kierowcom | Rejestracja pojazdu

  Zapowiedź kolejnych funkcjonalności w aplikacji mObywatel, która ma znacznie uprościć życie kierowców w Polsce. Minister Krzysztof Gawkowski ujawnił, że wkrótce być może pojawi się możliwość zarejestrowania samochodu bez wizyty w urzędzie, wykorzystując do tego aplikację. Tym samym, mObywatel stałby się jeszcze bardziej praktycznym narzędziem dla milionów Polaków.

  Rejestracja pojazdu przez aplikację

  Kluczowym aspektem nowej funkcji w mObywatel miałaby być możliwość rejestracji samochodu online. To przełom, który oznaczałby koniec z długimi kolejkami i żmudnymi formalnościami w urzędach komunikacji. Minister pdkreślił, że celem jest stworzenie bardziej efektywnego i przyjaznego użytkownikowi systemu, który odpowiada na potrzeby współczesnego społeczeństwa.

  Minister apeluje o cierpliwość. Zaznacza, że choć prace nad aplikacją trwają, nie wszystkie nowości zostaną wprowadzone natychmiast. Ministerstwo zdaje sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie za sobą cyfryzacja usług publicznych, i stawia na stopniowe wdrażanie zmian.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe