Benro prezentuje dwa nowe statywy Theta i Theta Max

Oferta marki Benro właśnie została rozbudowana. Na rynku pojawiły się dwa nowe statywy. Modele Theta i Theta Max przyciągają klientów swoją funkcjonalnością, warto wspomnieć, że potrafią samodzielnie się wypoziomować.

Benro Theta i Theta Max

Linię Theta zaliczyć można do tych bardziej przemyślanych, gdyż zastosowano w niej znaczne ulepszenia pewnych elementów konstrukcyjnych. Pierwszym z nich są zaciski blokujące nogi, dzięki którym jesteśmy w stanie wysuwać ręcznie pojedyncze sekcje statywów i w razie potrzeby je blokować, poprzez przekręcanie ich. Oprócz tego zacisk można obrócić na samym dole nóżki. To odblokowuje lub zablokowuje wszystkie sekcje. Dzięki temu cały proces rozkładania i składania statywu jest znacznie przyspieszony.

Modyfikacji uległa także zamocowana na statywie głowica kulowa, która teraz wyposażono w nową szybkozłączkę, ale również blokadę, która unieruchamia głowicę w jednej z osi. Ta zmiana sprawia, że po automatycznym wypoziomowaniu nóg nie ma potrzeby dodatkowej korekcji poziomu na głowicy.

Ponadto zmienił się kształt centralnej kolumny. Aktualnie przylega ona do nóg znacznie dokładniej, dzięki czemu po złożeniu całej konstrukcji statywu zajmuje on znacznie mniej miejsca.

 

Benro Theta fot. petapixel.com

Nowa funkcja samopoziomowania

Jednak to o czym warto wspomnieć to nowość, jaką jest mechanizm samoczynnego poziomowania. Do swojej pracy wykorzystuje on czujnik żyroskopowy umieszczony wewnątrz statywu. Informacje dostarczone przez niego pozwalają odpowiednio skracać lub wydłużać poszczególne nogi, aż do momentu osiągnięcia poziomu.

Silniki elektryczne są odpowiedzialne za skracanie lub wydłużanie się. Do zasilania wykorzystywana jest natomiast wymienna bateria. Obsługa całości jest bardzo intuicyjna, podłączamy baterię do statywu, a następnie wciskamy umieszczony na niej przycisk. Jak obiecuje producent, jedna bateria wystarczy na około 8000 cykli poziomowania. Można ją wykorzystać także do zasilania aparatu lub innych akcesorii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x