More

  CD Projekt Red nie na sprzedaż

  CD Projekt Red, znane z takich hitów jak Cyberpunk 2077 i seria Wiedźmin, zapewnia o swojej niezależności i braku zainteresowania przejęciem. Firma podkreśla swoje ambitne plany na przyszłość i wizję dalszego samodzielnego rozwoju.

  cd projekt red
  fot. facebook

  Adam Kiciński, dyrektor strategiczny CD Projekt S.A., w rozmowie z portalem Parkiet, wyraził stanowisko firmy dotyczące kwestii przejęć. „Nie interesuje nas integracja z większą jednostką. Przez całe życie pracowaliśmy na pozycję, którą obecnie zajmujemy. Wierzymy, że za kilka lat będziemy jeszcze więksi i silniejsi”. Kiciński podkreśla, że niezależność jest dla firmy bardzo cenna i stanowi swego rodzaju wolność.

  Brak planów na akwizycje

  CD Projekt Red nie planuje na razie przejmowania innych firm. Chociaż firma jest otwarta na pomysły przyspieszające realizację jej strategii, to, jak zaznacza Kiciński, nie interesują ich akwizycje służące jedynie włączeniu przejętych firm do grupy i konsolidacji wyników finansowych.

  cd projekt red
  fot. facebook

  Odbudowa po trudnym starcie Cyberpunk 2077

  Adam Kiciński przyznaje, że ostatnie trzy lata były dla firmy wyzwaniem, zwłaszcza w kontekście problematycznej premiery Cyberpunk 2077. Mimo to, dzięki wysiłkom zespołu, gra odzyskała pozycję na rynku, a dodatek Phantom Liberty spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Obecnie CD Projekt Red koncentruje się na przyszłości, rozwijając nowe tytuły w ramach serii Wiedźmin i Cyberpunk.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe