More

  F1 – Oficjalnie potwierdzone: Nico Hulkenberg zastąpi Pereza

  Wczoraj wspominaliśmy o tym, że test Sergio Pereza potwierdził obecność koronawrusa u kierowcy. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie weźmie on udziału w najbliższych 3 weekendach wyścigowych. Kto go zastąpi?

  AKTUALIZACJA: Występ Nico Hulkenberga został oficjalnie potwierdzony przez zespół Racing Point!

  Z nieoficjalnych plotek wynika, że Nico Hulkenberg potwierdził w rozmowie ze stacją RTL, że to on ma zastąpić zarażonego kierowcę w ekipie Racing Point do czasu, aż nie wyzdrowieje. Zanim jednak Nico będzie mógł zasiąść za kierownicą różowego bolidu, musi poczekać na wyniki badań na koronawirusa.

  Czy Hulkenberg zastąpi Pereza?

  Nico Hulkenberg miał w tym tygodniu komentować wyścig GP Wielkiej Brytanii dla stacji RTL. Podobno poinformował stację o tym, że zespół Racing Point poprosił go o zastąpienie Sergio Pereza. Nico nie zapewnił sobie miejsca w żadnym z zespołów F1 na sezon 2020. Do tej pory za kierownicą bolidów F1 zasiadał już 177 razy, niestety ani razu nie udało mu się stanąć na podium.

  Czekamy teraz na oficjalne wyniki Hulkenberga, a jeśli okażą się negatywne, będziemy mogli zobaczyć go podczas całego wyścigowego weekendu. Na ten moment wiadomo też, że Perez musi pozostać na kwarantannie przez minimum 10 dni, na pewno opuści co najmniej 2 weekendy wyścigowe.

  Nowe