More

  Huawei nova Y90 telefon wspierany przez sztuczną inteligencję

  Znana i lubiana chińska firma Huawei właśnie ogłosiła plan sprzedaży najnowszego smartfona, czyli Huawei nova Y90. Co kryje się pod tą nazwą? Czy warto jest rozważyć jego kupno?

  Huaweu nowa Y90 – specyfikacja

  Huawei nova Y90 to przede wszystkim pojemna bateria 5000mAh, która powinna w pełni zadowolić użytkownika, który spędza z telefonem większość dnia. Jak wiemy wiele osób korzystając ze smartfona, ogląda na nim filmy, wykorzystuje go do nawigacji, zdjęć czy też długich rozmów. Dodatkowym plusem jest zastosowanie w nim Huawei SuperCharge o mocy 40 W. Dzięki temu telefon ładujemy do 50% w zaledwie 30 minut.

  Huawei nova y90 fot. Huawei

  Huawei nova Y90 otrzymał spory 6,7-calowy wyświetlacz Huawei Edgeless FullView. JEgo główną cechą jest częstotliwość odświeżania ekranu do 90 Hz oraz częstotliwość próbkowania dotyku 270 Hz. To sprawia, że używanie urządzenia jest niezwykle płynne, co szczególnie ważne jest w przypadku grania. Warto wspomnieć tu także o tym, że dzięki ultrawąskim ramkom, mierzącym tylko 1.05mm, ekran zajmuje aż 94% frontu telefonu. Ważna wiadomość dla osób korzystających z telefonu, jak z e-booka – Huawei nova Y90 znajdziemy takie funkcje jak płynna kontrola przyciemniania ekranu, tryb komfortu dla oczu.

  Smartfon idealny do zdjęć

  Jak wiadomo, większość z nas, zamiast ciężkiego aparatu woli nosić tylko telefon i to właśnie nim uwieczniać ważne momenty. Producent dobrze o tym wie, dlatego zastosował tu wysokiej rozdzielczości aparat główny 50 MP, który pokaże każdy szczegół w czasie fotografowania. Oprócz tego znalazła się dodatkowa kamera głębi wzbogacająca warstwy uchwyconego obrazu oraz 2 MP aparat makro, który pozwala na fotografowanie elementów z bliska. Przedni aparat obsługuje segmentację portretową, dodaje także efekt bokeh oraz unowocześnioną funkcję Huawei Beauty.

  Jednak to, co najbardziej wyróżnia ten telefon to fakt, że jego aparat jest wspierany algorytmami AI. Dzięki temu nawet zwyczajna fotka może srać się wyjątkowym dziełem. Tryb Super Night Mode ułatwi robienie nocnych zdjęć, które nawet przy minimalnym oświetleniu będą jasne i wyraźne. W trybie ręcznym natomiast sztuczna inteligencja redukcję szumów. Dodatkowo, poprawiając stabilność i zwiększając wyrazistość obrazu.

  Jakby tego było mało, to znajdziemy w nim także inteligentną migawkę, która rozpoznaje dynamiczne sceny i w czasie rzeczywistym śledzi ruch poruszających się przed aparatem osób i obiektów. Z tym telefonem wakacyjne zdjęcia staną się naprawdę wyjątkowe

  Nowe