More

  Jak usunąć konto na TikToku? i zachować swoje dane!

  Nastały czasy, w których nasza obecność online stała się równie ważna, jak nasza obecność fizyczna. Czy to z powodu troski o prywatność, chęci odzyskania kontroli nad własnym czasem, czy też po prostu z pragnienia świeżego startu, krok w kierunku odłączenia się od świata portali społecznościowych może okazać się słuszną decyzją. Dziś podpowiemy Ci jak bezpiecznie i skutecznie usunąć swoje konto na TikToku, ale zachować przy tym swoje dane.

  Jak pobrać swoje dane z TikToka?

  1. Wejdź do aplikacji i przejdź na swój profil
  2. Kliknij przycisk menu (trzy poziomie kreski), a następnie „Ustawienia i prywatność”
  3. Wchodzimy w pierwszą zakładkę „Konto” i klikamy „Pobierz swoje dane”
  4. Kliknij „Pobierz dane”. Od tej pory będzie tutaj widoczny status Twojej prośby. Gdy TikTok przygotuje dla Ciebie plik, będzie on dostępny do pobrania przez maksymalnie 4 dni.

  Jak pobrać swoje dane z TikToka

  Serwis TikTok ostrzega: niektórych danych nie można pobrać, na przykład takich, które mają wpływ na prywatność innych użytkowników. Ze względu na czas przetwarzania wniosku dane z ostatnich 24–48 godzin mogą nie być dostępne w pliku. Możesz później zgłosić kolejną prośbę o nowsze dane.

  Jak usunąć konto na TikToku w aplikacji mobilnej?

  Usuwanie konta na TikTok przez aplikację mobilną jest najprostszą metodą. Po tej operacji konto zostaje permanentnie wyłączone po 30 dniach. Jeśli zalogujesz się w tym czasie, konto zostanie reaktywowane.

  Jak usunąć konto na TikToku

  1. Wejdź do aplikacji i przejdź na swój profil
  2. Kliknij przycisk menu (trzy poziomie kreski), a następnie „Ustawienia i prywatność”
  3. Wchodzimy w pierwszą zakładkę „Konto”
  4. Wybierz opcję „Dezaktywuj lub usuń konto”, a następnie „Trwale usuń konto”
  5. Wybierz powód, dla którego odchodzisz, a następnie dotknij Kontynuuj.

  Jak usunąć konto na TikToku na komputerze?

  1. Otwórz stronę główną TikTok w przeglądarce internetowej i zaloguj się. Kliknij swoją ikonę profilu w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
  2. W sekcji Zarządzaj kontem kliknij Usuń.
  3. Kliknij „Kontynuuj„, wprowadź swoje hasło, aby zweryfikować konto, a następnie kliknij ponownie Usuń konto.

  Jak usunąć konto na TikToku na komputerz

  Jak dezaktywować konto TikTok?

  Dezaktywacja konta na TikToku jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zrobić przerwę od TikToka, ale nie chcesz tracić żadnej ze swoich treści. Kroki są niemal identyczne, jak przy usuwaniu konta.

  Poniżej instrukcja dla aplikacji mobilnej (jak to zrobić na komputerze? Tak jak w powyższym akapicie, ale wybierz „Dezaktywuj zamiast Trwale usuń)

  1. Wejdź do aplikacji i przejdź na swój profil
  2. Kliknij przycisk menu (trzy poziomie kreski), a następnie „Ustawienia i prywatność”
  3. Wchodzimy w pierwszą zakładkę „Konto”
  4. Wybierz opcję Dezaktywuj konto, a następnie potwierdź swoją decyzję, dotykając Dezaktywuj.

  Jak dezaktywować konto TikTok

  Ponowna aktywacja konta TikTok

  Gdy poprosisz o usunięcie konta przez TikTok, nie stanie się to natychmiast. Zamiast tego, TikTok dezaktywuje Twoje konto na 30 dni przed jego permanentnym usunięciem. Daje Ci to mnóstwo czasu, aby reaktywować konto, jeśli zmienisz zdanie.

  Dlaczego warto usunąć lub dezaktywować konto TikTok?

  Decyzja o usunięciu lub dezaktywacji konta na TikToku może być idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zrobić przerwę od aplikacji lub od wszystkich mediów społecznościowych. Aplikacje takie jak TikTok mogą zdominować nasz wolny czas, potencjalnie negatywnie wpływając na nasze zdrowie psychiczne i zdolność koncentracji.

  Inny powód to obawy dotyczące prywatności lub sposobu, w jaki TikTok wykorzystuje Twoje dane. Zawsze istnieje szansa, że Twoje dane osobowe mogą trafić do brokerów danych, którzy kupują i sprzedają informacje o użytkownikach. Jeśli do tego dojdzie, trudno jest wiedzieć, kto może mieć dostęp do informacji o Twojej aktywności online.

  Zobacz też:
  Jak usunąć konto na Facebooku? Łatwo i szybko
  Messenger bez konta na Facebooku? Oto jak to zrobić!
  Jak usunąć konto na Instagramie? – prosty przewodnik

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe