More

  Kompletna dominacja | Ranking sprzedaży telefonów 2023

  Dwa najnowsze flagowe modele od Apple tj. iPhone 14 Pro Max oraz 15 Pro Max zdobyły tytuł najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie, pokonując Samsunga i potwierdzając dominację firmy z Cupertino w branży mobilnej w 2023 roku.

  Raport Canalys ujawnia, że oba modele, z trzydziestoma trzema milionami sprzedanych jednostek iPhone’a 15 Pro Max w ciągu zaledwie ponad trzech miesięcy, zasygnalizowały zmianę na rynku na korzyść urządzeń premium. To pierwszy raz w historii, kiedy Apple wyprzedził Samsunga nie tylko pod względem zysków, ale i wolumenu sprzedaży, mimo znacznie skromniejszej oferty produktowej.

  iphone czy warto

  Apple oferuje obecnie osiem różnych modeli iPhone’ów, co przyczyniło się do tego, że aż siedem z nich znalazło się wśród dziesięciu najlepiej sprzedających się smartfonów 2023 roku. W szczególności iPhone 14 Pro Max i iPhone 15 Pro Max dominowały rynek, podkreślając preferencje konsumentów dla bardziej zaawansowanych i droższych modeli.

  Ranking  sprzedaży telefonów 2023

  fot. phonearena / Canalys estimates

  Wyzwanie dla konkurencji

  Samsung stoi przed wyzwaniem odzyskania dominacji na rynku, zwłaszcza że jego modele z niższej i średniej półki cenowej nie mogą konkurować z flagowcami Apple w kwestii wolumenu sprzedaży. Nawet najpopularniejsze modele z serii Galaxy A zajmują dopiero szóste miejsce na liście, podczas gdy najwyższe propozycje premium, np. Galaxy S23, nie dorównują iPhone’om pod względem popularności.

  Przyszłość rynku

  Wnioski z raportu Canalys sugerują, że przyszłość rynku smartfonów może należeć do modeli Pro. Z jednej strony Apple kontynuuje dominację, z drugiej Samsung musi zrewidować swoją strategię, by móc konkurować z najnowszymi iPhone’ami.

  Czy Galaxy S24 okaże się modelem, który pozwoli Samsungowi wrócić na szczyt?

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe