More

  „Napoleon” – zwiastun zapowiada epickie widowisko!

  Po długo wyczekiwanej premierze Oppenheimer’a pozostaje nam jeszcze kilka ciekawych nowości w tym roku. W tym przede wszystkim „Napoleon” od Apple Studios, który opowie historię słynnego francuskiego generała i cesarza. Zaledwie kilka miesięcy przed planowaną premierą w listopadzie, magazyn Empire ujawnił nowy wygląd Joaquina Phoenixa w tytułowej roli.

  Na obrazku możemy zobaczyć Joaquina Phoenixa jako Napoleona Bonaparte na koniu, wydaje się, że prowadzi swoich ludzi do szarży lub nadzoruje jedną z wielu olbrzymich bitew.

  napoleon
  fot. Empire

  Wyjątkowy film Ridleya Scotta

  Reżyserem „Napoleona” jest Ridley Scott, który w wywiadzie dla Empire porównał Napoleona do postaci takich jak Aleksander Wielki, Adolf Hitler czy Stalin. „Ma na swoim koncie wiele złych rzeczy. Ale jednocześnie był niezwykły ze względu na swoją odwagę, zdolności przywódcze i dominację” – powiedział Scott. Joaquin Phoenix również podzielał podobne podejście i zdradził, że celowo unikał konwencji typowych dla biograficznych produkcji. „To na pewno coś, czego chcieliśmy uniknąć. Osobiście pragnąłem oddalić się od konwencji tego gatunku” – przyznał zdobywca Oscara.

  „Napoleon” budzi ogromne oczekiwania

  Chociaż przedstawiony obraz jest enigmatyczny, jedno jest pewne – „Napoleon” budzi ogromne zainteresowanie. Film już teraz wzbudza dyskusje o potencjalnych nominacjach do Oscarów, szczególnie po opublikowaniu pierwszego zwiastuna, który ukazuje epickie bitwy przygotowane przez Ridleya Scotta. Obsada filmu również robi wrażenie. Oprócz Joaquina Phoenixa jako tytułowego generała, w rolach ważnych postaci występują Vanessa Kirby jako żona i konsort Józefina, Ben Miles jako doradca Napoleona, Caulaincourt, Tahar Rahim jako polityk Paul Barras, Matthew Needham jako brat Napoleona, Lucjan, Ludivine Sangier jako towarzyszka Madama Tallien, Catherine Walker jako Maria Antonina i wielu innych.

  Film „Napoleon” to wyjątkowy projekt wyreżyserowany na podstawie scenariusza Davida Scarpy, film powstawał przy współpracy z Apple Studios oraz Sony Pictures, które zajmie się dystrybucją kinową. Premiera filmu odbędzie się wyłącznie w kinach 22 listopada 2023 roku, a później będzie dostępny na platformie Apple TV+.

  Nowe