PB TECHNIK – profesjonalne linie dla przemysłu elektronicznego

Automatyzacja procesów produkcyjnych i miniaturyzacja podzespołów oraz komponentów to dwa procesy, które zachodzą w branży elektronicznej praktycznie nieustannie, zmuszając producentów do ciągłego dostosowywania linii technologicznych do bieżących standardów. Współczesna produkcja elektroniki musi także być możliwie najbardziej powtarzalna, co ma szczególne znaczenie w przypadku produkcji wielkoseryjnej – dlatego linie do przemysłu elektronicznego także są modyfikowane, poszerzane lub, kiedy nie ma już innej możliwości, wymieniane w całości na rozwiązania w pełni nowoczesne, spełniające dzisiejsze standardy.

Automatyzacja, czyli inwestycja w przyszłość

Nie ulega wątpliwości, że automatyzacja procesów produkcyjnych w elektronice przekłada się na wiele korzyści, szczególnie w dłuższej perspektywie czasowej. Automatyzacja stabilizuje te procesy, dzięki czemu są one bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych, zyskują również na elastyczności w razie potrzeby szybkiej zmiany profilu produkcji. Ma to ogromne znaczenie, jeśli wziąć pod uwagę obecne problemy gospodarcze związane z pandemią COVID-19. Decydując się na zautomatyzowanie linii technologicznej w chwili obecnej można się również ustrzec przed problemami wynikającymi np. z niedoboru personelu w przyszłości, o ile producent elektroniki dysponuje odpowiednim zapasem niezbędnych komponentów. Ponadto każdy proces wykonywany na linii produkcyjnej przez maszyny przebiega znacznie sprawniej, dokładniej i taniej, niż gdyby wykonywał go człowiek.

Automatyzacja linii technologicznych w branży elektronicznej przekłada się także na znaczącą poprawę wydajności, precyzji i powtarzalności, co (jak już wspominaliśmy powyżej), ma kluczowe znaczenie przy produkcji wielkoseryjnej. Nie znaczy to wcale, że automatyzacja nie ma racji bytu w przypadku serii małych, ale w takich przypadkach obserwuje się raczej trend do automatyzacji kilku wybranych procesów w obrębie danego łańcucha technologicznego. Kompleksowa automatyzacja linii produkcyjnych w przypadku produkcji krótkoseryjnej jest opłacalna, gdy zostanie przeprowadzona przy użyciu procesów optymalnie dopasowanych do potrzeb i oczekiwań danego producenta. Tu decydujące znaczenie ma m.in. właściwy dobór automatów i urządzeń pozwalających na błyskawiczne przezbrajanie, programowanie itp. przy zmianie produkowanego wyrobu.

Zastosowanie cobotów oraz sztucznej inteligencji

Coraz częstszym widokiem w halach produkcyjnych są bezpieczne roboty współpracujące, tzw. coboty. Bez wielkiej przesady można powiedzieć, że to rozwiązanie szturmem zdobyło branżę produkcji elektroniki, a perspektywy i możliwości ich zastosowania dalekie są od wyczerpania. Do największych zalet cobotów należy łatwość programowania i ogromna precyzja pracy – są w stanie wykonywać powtarzalne ruchy z dokładnością rzędu 0,1 mm, czyli zupełnie nieosiągalną dla człowieka. To oznacza, że coboty są wręcz idealnymi towarzyszami człowieka w trakcie prac polegających na umieszczaniu elementów na płytkach drukowanych, dokręcaniu wkrętów (zawsze z tą samą, wcześniej zaprogramowaną siłą) czy nawet pakowaniu gotowych produktów.

Algorytmy SI (sztucznej inteligencji) również są coraz częściej wykorzystywane w elektronice – jeszcze nie bezpośrednio do produkcji, ale np. do optymalizacji przebiegu procesów, analizy gromadzonych danych (także danych przestrzennych), kontroli jakości montażu płytek PCB w procesach SMT czy do komunikacji M2M, machine-to-machine.

PB Technik – polski dostawca linii dla przemysłu elektronicznego

PB Technik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych na polskim rynku dostawców linii przemysłowych, urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych dla szeroko rozumianej branży elektronicznej. Od niemal 30 lat firma zajmuje się dostarczaniem wyłącznie sprawdzonych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej, tworząc ofertę na bazie najnowszych światowych trendów i swego ogromnego doświadczenia w branży.

Dzięki temu dostępny asortyment realnie odpowiada na bieżące potrzeby i oczekiwania klientów PB Technik, stanowiąc unikalną i niezwykle zróżnicowaną gamę urządzeń, maszyn i produktów renomowanych światowych firm. Profesjonalne linie dla przemysłu elektronicznego stanowią istotny, choć względnie niewielki wycinek oferty PB Technik – z pełnym spektrum aktualnie dostępnych produktów można zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej firmy, do czego serdecznie zapraszamy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...
0
Would love your thoughts, please comment.x