More

  Nagrywanie wideo przestrzennego na iPhone 15 Pro – gotowi na nową rzeczywistość?

  Apple wprowadziło rewolucyjną funkcję nagrywania wideo przestrzennego w najnowszych modelach iPhone 15 Pro i Pro Max, która obiecuje wyjątkowe wrażenia z wykorzystaniem nadchodzącego zestawu rozszerzonej rzeczywistości Vision Pro.

  Funkcja ta stała się dostępna w najnowszej wersji systemu iOS. W wydanej niedawno becie iOS 17.2 beta 2 pojawiła się nowa opcja w ustawieniach umożliwiająca nagrywanie wideo przestrzennego.

  Wideo przestrzenne w działaniu

  Aby korzystać z tej funkcji, należy ręcznie włączyć odpowiednie ustawienie w aplikacji Aparat. Po aktywacji ikona przypominająca gogle VR pojawi się w lewym dolnym rogu aplikacji, sygnalizując gotowość do nagrywania wideo przestrzennego. Warto zauważyć, że ikona VR nie pojawi się, jeśli kamera będzie skierowana na coś, co znajduje się zbyt blisko; w takim przypadku pojawi się ikona makro.

  Spatial Video Apple

  Doświadczenie z Vision Pro

  Wydaje się, że pełne możliwości wideo przestrzennego będą mogły być wykorzystane wyłącznie z headsetem Vision Pro. Nagrane materiały, bez wykorzystania zestawu, wyglądają jak standardowe wideo full HD. Prawdopodobnie telefon rejestruje dodatkowe informacje o głębi, które będą użyteczne podczas oglądania materiału na Vision Pro.

  Apple Vision Pro

  Niestety, Vision Pro, którego cena wynosić ma $3,500, zostanie wydany dopiero na początku 2024 roku.

  Nowe