Poznaj sposoby obniżenia kosztów wymiany szkiełka aparatu fotograficznego w telefonie iPhone 11

Uszkodzenia mechaniczne w nowoczesnych smartfonach nie wróżą nic dobrego. Powodem są oczywiście koszty, których nie można się ustrzec w przypadku uszkodzeń wynikających z winy użytkownika. Na całe szczęście w przypadku pękniętego szkiełka w aparacie fotograficznym iPhone’a 11 istnieją trzy możliwości naprawy. Każda z nich wyróżnia się nie tylko formą naprawy, ale również i ceną.

Nie wszystkie upadki urządzenia na ziemię muszą skończyć się ewentualnymi kosztami. Wielu klientów od razu po zakupie swojego smartfona zabezpiecza urządzenie pokrowcem, co znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia mechanicznego klapki baterii lub szkiełka aparatu fotograficznego. Jeśli już przyjdzie nam dokonywać naprawy odpłatnej szkiełka aparatu wybierzmy najlepszą formę obsługi z dostępnych na rynku.

Sposób 1: odpłatna wymiana telefonu iPhone 11 na nowy

Brzmi to strasznie, ale jest to niestety bolesna prawda. Usunięcie pęknięcia na obiektywie aparatu w serwisach producenta będzie wiązać się z odpłatną wymianą urządzenia. Przeglądając różne oferty gwarancyjnych serwisów Apple z pewnością znajdziemy różne kwoty (niewielkie różnice) takiej wymiany. Nie ma się jednak co oszukiwać – koszty takich usług są bardzo często nieopłacalne.

W przypadku usług pogwarancyjnych w serwisach producenta innych możliwości nie ma. Jest to oczywiście jakaś forma usunięcia popękanej szybki w obiektywie aparatu iPhone’a 11. Podejrzewam, że wielu użytkowników miało już przyjemność poznać tego typu oferty serwisów Apple. Niestety punkty napraw producenta nie mogą również naprawić telefonu w ramach gwarancji (np. usunąć problem braku zasięgu) w przypadku takiego uszkodzenia. Najczęściej pęknięcia (nie tylko na obiektywie) dyskwalifikują iPhone’a do jakiejkolwiek naprawy w ramach gwarancji.

Sposób 2: wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 11

Znacznie tańszą formą pęknięcia na obiektywie jest wizyta w serwisie nieautoryzowanym. Przy takim uszkodzeniu usunięcie defektu możemy uzyskać w kwocie około 400 zł. Serwis nieautoryzowany przy pomocy specjalistycznej maszyny w łatwy sposób odklei pokrywę baterii i zamontuje nam nową. Jest to usługa umożliwiająca usunięcie nie tylko uszkodzenia popękanej szybki w aparacie fotograficznym, ale również samej klapki w przypadku całkowitego pęknięcia szklanych plecków. W tym miejscu warto zauważyć, że na rynku mamy różne rodzaje klapek baterii do telefonów iPhone 11 (ze szkiełkiem lub bez szkiełka).

Wymiana tylnej szybki iPhone 11 w sposób nieautoryzowany jest jedną z najpopularniejszych form naprawy w Polsce. Wielu klientów, zamiast zapłacić kwotę 2199 zł, zdecydowanie woli wydać nieco mniejszą kwotę (około 400 zł). Wystarczy samemu sobie odpowiedzieć, co dla każdego jest lepszym rozwiązaniem. Oczywiście przy naprawach nieautoryzowanych nie możemy liczyć na zachowanie gwarancji producenta.

Sposób 3: wymiana samego szkiełka aparatu w iPhone 11

Koszty wspominanego wyżej uszkodzenia można obniżyć jeszcze bardziej. Zastanawiacie się w jaki sposób? Niektórzy rynkowi specjaliści (najczęściej są to majsterkowicze) potrafią wymienić same szkiełka aparatu. Jest to usługa, której koszty w zasadzie są znikome. Same szkiełka w Internecie można kupić za około 15 zł plus ewentualnie koszty przesyłki i pęsety lub innego narzędzia do takiej naprawy. Wykonując taką usługę samodzielnie musimy jednak pamiętać, że wiąże się ona z różnymi konsekwencjami. Przy takich naprawach musimy uważać na moduł aparatu, który możemy niechcący uszkodzić. Podczas demontażu pękniętego szkiełka warto uważać na drobne elementy szkła mogące wpaść do wnętrza urządzenia.

Perspektywa obniżenia znacznych kosztów może kusić podwójnie. Niektórzy klienci szukający takich napraw najczęściej udają się do tzw. garażowców, którzy rozłożą urządzenie na części pierwsze bez najmniejszego problemu. Tego typu naprawy nie należą do najpopularniejszych usług w serwisach pogwarancyjnych Apple. Najczęściej klienci sami próbują wykonać taką naprawę, ponieważ z pozoru wydaje się ona prosta. Pozory jednak mogą być mylne, a te najprostsze naprawy mogą sprawić sporo problemów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...
0
Would love your thoughts, please comment.x