More

  Recenzja Logitech G733 – lekkie i wygodne słuchawki dla graczy

  Logitech na przestrzeni kilku lat, wypuścił parę świetnych słuchawek gamingowych. Wiele z nich, za sprawą wprowadzania przez konkurencję nowych technologii wymagało aktualizacji. Odpowiedzią na te potrzeby ma być Logitech G733. Nowy, lekki i bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier, stanowi powiew świeżości w ofercie firmy. Czy podbije nasze serca?

  Logitech G733 pierwsze wrażenie

  Słuchawki są bardzo dobrze zapakowane. Pudełko zawiera osobno zapakowany mikrofon oraz dodatkowe opakowanie. Otwierając je, ukazuje nam się solidnie zapakowany kabel ładujący, o długości 1,5m oraz odbiornik USB, który umożliwia nam podłączenie słuchawek z komputerem.

  Sam sprzęt prezentuje się imponująco. Śmiały design i odważne połączenie kolorów, urzeknie na pewno niejednego fana gier komputerowych. Do wyboru mamy różne wersje kolorystyczne, które są odpowiedzią na nudne, proste ciemne słuchawki, a są to m.in: niebieski, liliowy, biały, oraz dla fanów klasycznych rozwiązań – czerń. Testowany przeze mnie egzemplarz występuje w białej kolorystyce z szarym i fioletowymi akcentami.

  Cechą, którą niewątpliwie wyróżnia model G733 są pulsujące światła LED z przodu muszli. Choć pomysł może zdawać się dość kontrowersyjny, to rynek jest już nieco przyzwyczajony do takich rozwiązań, a same światełka nie przeszkadzają w użytkowaniu.

  Logitech poszedł również na rękę wszystkim tym, którzy niechętnie często ładują akumulatory w swoich urządzeniach. Testowane słuchawki, działają na jednym ładowaniu przez około 22 h z włączonym podświetleniem, natomiast bez mogą działać nawet do 30 h. Jest to bardzo dobry wynik. Na domiar tego, gdy bateria osiągnie niski poziom, jesteśmy o tym informowani specjalnym komunikatem głosowym.

  Logitech G733 komfort użytkowania

  Słuchawki posiadają też charakterystyczną gumkę, zamiast plastiku obitego gąbką, która ma pomóc w komfortowym trzymaniu ich na głowie. Faktycznie, to rozwiązanie jak najbardziej się sprawdza. Nakładając słuchawki, ma się wrażenie stabilnego i pewnego trzymania ich na głowie. Całość taśmy możemy wyregulować zgodnie ze swoimi potrzebami. Można mieć jedynie obawę co do tego, jak wspomniana gumka będzie wyglądać po pewnym czasie użytkowania. Na szczęście producent zapewnia możliwość jej dokupienia.

  Zachwyca również waga sprzętu. Na pierwszy rzut oka, zdawać by się mogło, że tak solidne i duże słuchawki będą ważyły swoje. Otóż w tym przypadku możemy się bardzo pomylić. Mimo swoich niemałych gabarytów całość waży jedynie 270 g.

  Personalizacja Logitech G733

  Dobrą informacją jest również fakt, że możemy spersonalizować wygląd podświetlenia LED z poziomu aplikacji Logitech G-HUB, która dostępna jest jedynie na PC. Aplikacja ta, pozwala nam również na dostosowanie makra do przycisków. Oznacza to, że możemy zaprogramować je sposób umożliwiający np. rozpoczęcie nagrywania rozgrywki po naciśnięciu danego przycisku.

  Należy tu dodać, że G733 mogą automatycznie dostosowywać się do zainstalowanych na naszym komputerze aplikacji. Można też przypisywać swoje makra do przycisków, co na pewno przyda się osobom nagrywającym rozgrywkę. Wystarczy nacisnąć przycisk na słuchawce, a rozpocznie się określona funkcja innej aplikacji.

  Logitech G733 jakość dźwięku

  Sama jakość dźwięku w słuchawkach jest na wysokim poziomie. Dźwięk jest wyraźny i czysty. Jedyną uwagę, którą można mieć do tego sprzętu to mikrofon. Głos z nich przekazywany jest zaskakująco niskiej jakości i stanowi duży minus tego zestawu. Oczywiście możemy prowadzić przez niego rozmowy, jednak będą one niskiej jakości. Można z pewnością więcej oczekiwać po sprzęcie za ok. 600 zł.

  Czy warto kupić Logitech G733?

  Mimo wszystko G733 to bardzo udany model słuchawek bezprzewodowych. Brak dobrej jakości mikrofonu czy wbudowanego modułu Bluetooth, to tylko małe mankamenty, które można wybaczyć, biorąc pod uwagę całość konstrukcji. Bardzo lekkie i wygodne słuchawki, pozwalające na długie godziny gry na jednym ładowaniu, z pewnością zbierze rzeszę swoich sympatyków. To doskonały sprzęt, którego uniwersalne zastosowanie może zdeklasować konkurencję.

  Nowe