Recenzja mikrofonu Genesis Radium 300XLR

Czas popularnej pracy oraz nauki zdalnej definiuje potrzeby nabycia sprzętu, który umożliwi nam wykonywanie czynności głosowych w optymalnych warunkach. Coraz częściej tworzymy treści video czy webinary, a spotkania nabierają formy wideokonferencji. Jeżeli akurat poszukujemy mikrofonu ze statywem, to firma Genesis przygotowała dla nas mikrofon Radium 300XLR, który poddamy dzisiaj testom.

Wedle zapewnień marki, produkt ten, to profesjonalny mikrofon studyjny. Pasmo przenoszenia 30 Hz – 16 kHz i wysoka czułość, ma zapewnić wysoką czystość i jakość rejestrowanego dźwięku. Kardioidalna charakterystyka, jest tu odpowiedzialna za przechwytywanie głosu wyłącznie płynącego w kierunku mikrofonu, co ma zniwelować do minimum niepożądane dźwięki z otoczenia, odejmując pracy w późniejszej obróbce.

Genesis Radium 300XLR – opakowanie i zawartość

Pudełko, które otrzymujemy od producenta, wypełnione jest pianką, która zabezpiecza mikrofon podczas transportu. W środku znajdziemy przewód, mikrofon i regulowany statyw, który umożliwi nam, jak się okazuje bezproblemowy montaż. Zawieszenie mikrofonu górą czy dołem, nie stanowi tu żadnego wyzwania. Wbrew przekonaniom producenta o tym, że możemy ukryć przewód, metalowe ramię niestety nie pozwala na taką czynność.

Zestaw zawiera również koszyk, zapobiegający wstrząsom, osłonę z gąbki, niwelująca szumy oraz pop-filtr. Te akcesoria, mają sprawić, że dźwięk będzie wysokiej jakości. Czy faktycznie tak jest?

Sam mikrofon jest bardzo ładny. Klasyczna czerń, idealnie wkomponuje się w każde miejsce, lecz nie wygląd ma tu znaczenie. Można przyczepić się do np. braku diody, która informowałaby nas o aktywności czy wyciszeniu mikrofonu, lecz można to obserwować z poziomu programu do nagrywania.

Parametry urządzenia:
– Waga: 340g
– Długość przewodu: 250cm
– Interfejs XLR minijack

Mikrofon:
– Kondensator dynamiczny
– Kardioidalna charakterystyka
– Czułość: -36 dB
– Pasmo przenoszenia od 30 Hz do 16 kHz
– Próbkowanie: 16-bit/48kHz
– Dźwięk mikrofonu Gnesis Radium 400

Genesis Radium 300XLR – Jakość dźwięku

Dźwięk, który jest przechwytywany przez Radium 300 XLR, jest nieco cichy. Nie stanowi to jednak wady, ponieważ nie trzeba znacznie się wysilać, aby zarejestrować wyraźny głos. Sam dźwięk jest wyraźny, a mikrofon nie rejestruje zbędnych hałasów z tła, co jest bardzo ważne. Dzięki zastosowaniu dołączonej do zestawu gąbki, dźwięk wydaje się cieplejszy w odbiorze, a ponadto redukuje nieprzyjemny wydźwięk spółgłosek jak „B” czy „P”. Podobne działanie ma pop-filtr dołączony w zestawie, a połączenie obu daje bardzo dobry efekt.

Czy warto kupić Genesis Radium 300XLR?

Już sama specyfikacja urządzenia mówi nam, że nie odda on pełnego zakresu i głębi ludzkiego głosu, jednak w praktyce mikrofon radzi sobie przyzwoicie, a sam dźwięk zawsze można obrobić. Do tego zapewnia kardioidalną charakterystykę, która skupia uwagę na naszym głosie. Dla kogoś, kto tworzy podcasty lub streamuje będzie optymalnym, niedrogim rozwiązaniem. Cena, za którą możemy nabyć Genesis Radmium 300 XLR to ok. 200zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Oglądanie Apple TV na telewizorach LG Smart TV już możliwe

LG wprowadza nowe aplikacje od Apple na swoje telewizory...

Apple wypuszcza iOS 16.3. Jak przyspieszyć iPhone po aktualizacji?

Aktualizacja iOS 16.3 na Apple jest już dostępna. Użytkownicy...

Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od...

Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego...

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x