More

  Sigma wypuszcza 3 nowe obiektywy do Nikona Z

  Użytkownicy bezlusterkowców Nikona doczekali się nareszcie obiecanej produkcji obiektywów do systemu Z.

  Sigma zaproponowała swoim klientom kolejne mocowanie. Na rynku mamy już dostępne warianty dla Sony E, L-Mount i Fujifilm X, teraz czas na wersję z bagnetem Nikon Z. Plany produkcje zostały ogłoszone w oficjalnej notatce prasowej.

  Sigma z mocowaniem do Nikon Z

  Już na samym początku klienci będą mieli do wyboru aż 3 dobrze znane, kompaktowe obiektywy APS-C, czyli kolejno modele Sigma 16 mm f/1.4 DC DN i Sigma 30 mm f/1.4 DC DN oraz Sigma 56 mm f/1.4 DC DN. Są one zamiennikami szkieł o ogniskowej 24 mm, 45 mm oraz 85 mm.

  Konstrukcje te może nie są zbytnio na czasie, gdyż data ich premiery sięga roku 2016, czy nawet 2018, ale producent zapewnia, że każdy z modeli kierowanych do Nikona został wyposażony w nowy algorytm AF, zoptymalizowany pod kątem kompatybilności z aktualnie dostępnymi układami śledzenia. Nowe obiektywy będą zatem dobrze współpracować z systemami detekcji, dodatkowo powinny być również wspierane przez wbudowane profile korekcji wad optycznych. Znajdziemy w nich także system uszczelnień przed kurzem i zachlapaniami.

  Cena oraz dostępność nowych obiektywów

  Nowości od Sigma z mocowaniem Nikon Z mają mieć swoją premierę już w kwietniu 2023 roku. Na razie ich cena zostaje owiana tajemnicą, jednak przyglądając się modelom przeznaczonym do Fujifilm X możemy spodziewać się, że będzie wynosiła w granicach 1500 do 1900 zł.

  Nie pozostaje nam nic jak tylko czekać. Tym bardziej zapowiadanych nowości ma być jeszcze więcej i być może już niedługo przedstawimy kolejne optyki Sigmy z mocowaniem Z.

   

  Nowe