Sony wypuszcza nową aplikację Creators’ App do obługi swoich aparatów

Sony właśnie pokazał swoją nową aplikację do zdalnej obsługi aparatu. Pozwala ona także na przesyłanie zdjęć i daje dostęp do chmury Creators’ Cloud.

Nowa aplikacja Creators’ App od Sony

Jakiś czas temu Sony ujawniło swój kolejny projekt bardzo ważny, jeśli chodzi o rozwój marki. Chmura Creators’ Cloud ma zastąpić użytkownikom wszelkie narzędzia, jakie są niezbędne do tworzenia i edycji zdjęć, ale nie tylko. Będzie ona pozwalała także na dzielenie się swoimi pracami i odkrywanie twórczości innych, do dyspozycji jest również wirtualny dysk i aplikacja do edycji online..

Creators’ App natomiast jest odpowiedzialna za zdalną obsługę aparatu, wygodne zarządzanie zdjęciami i dostęp do chmury Sony. Aplikacja mobilna zastąpi dotychczasową Imaging Edge, która do tej pory służyła za łączenie się z aparatem. Tam też dokonamy transferu zdjęć przez Wi-Fi oraz Bluetooth.

Crators’a App

Ulepszona ma być natomiast opcja zarządzania zdjęciami, która pozwoli na dostęp do zdjęć, nawet gdy nasz aparat zostanie wyłączony. Wstepna selekcja staje się rozbudowana już na poziomie urządzenia mobilnego. Zyskamy możliwość flagowania oraz transferu wyłącznie zablokowanych zdjęć.

Zdjęcia mogą także zostać przesłane od razu do firmowej chmury CC. Posiadając aparat Sony, będziemy już z miejsca mieć tam 25 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Niebawem dołączą również płatne plany 100 i 500 GB. Jednak nieznana jest jeszcze ich cena. Aplikacja pozwoli nam również dołączyć do platformy społecznościowej Discover, umożliwia również wykonanie update’u firmware’u aparatu z poziomu smartfona.

Gdzie jest dostępna aplikacja?

Aplikacje Creators’ App pobierzemy na urządzenia Android oraz iOS porpzez sklepy Google Play i App Store. Jednak póki co cieszyć się z niej mogą właściciele modeli Sony A7 IV i Sony ZV-1F. Wiosną ma rozszerzyć ją na A7R V, FX3 oraz FX30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x