More

    Jak szybko nauczyć się latać dronem?

    Jeszcze nie tak dawno temu podnosząc do góry głowę, można było zobaczyć co najwyżej obłoki chmur leniwie przesuwające się po niebie lub ptaki krążące w poszukiwaniu pożywienia. Od jakiegoś czasu coraz częściej można się natknąć także na latające drony. Obsługa tych maszyn wymaga nie lada umiejętności. Pojawia się zatem pytanie, co zrobić, by jak najszybciej opanować trudną sztukę latania? Kilka wskazówek na ten temat można znaleźć poniżej.

    Drony – co to takiego?

    Na drony można spojrzeć z różnej perspektywy. Dla jednych będzie to zwykła zabawka, która umila czas wolny. Inni, traktują drony jako narzędzie, dzięki któremu mogą zwiększyć swoje przychody – tak jest na przykład w przypadku fotografów i kamerzystów ślubnych, którzy filmy z ceremonii zaślubin kręcone z drona coraz częściej zamieszczają w swoich ofertach. W zależności od zaawansowania technologicznego, za urządzenia te trzeba zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, choć gwoli uczciwości trzeba przyznać, iż w pełni profesjonalny sprzęt może także kosztować o wiele więcej.

    Nauka latania dronem nie jest prosta. Aby cały proces nieco przyspieszyć, warto uwzględnić kilka czynników:

    • odpowiednie, ustronne miejsce do nauki latania,
    • wsparcie mentora,
    • treningi grupowe,
    • dobre warunki atmosferyczne.

    Każdy z powyższych elementów w jakiś sposób wpływa na to, czy nauka latania dronem będzie szybka, skuteczna i bezproblemowa.

    Właściwe miejsce – czyli gdzie latać dronem?

    Nauka latania dronem powinna się rozpocząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Oczywiście, przy sprzęcie niewielkich rozmiarów można pierwsze próby rozpocząć we własnym mieszkaniu, jednak trzeba uważać, aby przy tym nie spowodować szkód i nie rozbić cennych rodzinnych pamiątek. Odpowiednie miejsce do nauki latania dronem jest istotne nie tylko ze względu na komfort samej nauki, lecz także z uwagi na przepisy prawne. Latanie dronem jest surowo zabronione zwłaszcza w okolicach lotnisk i trzeba mieć to na uwadze.

    Szybki kurs obsługi drona – jak go przejść?

    Z nauką latania dronem jest tak jak i z innymi umiejętnościami – potrzeba nieco czasu i cierpliwości, by w pełni opanować maszynę. Nauka latania, zwłaszcza na początku, powinna przebiegać pod okiem kogoś doświadczonego – wówczas większa jest szansa na to, iż sprzęt za bardzo nie ucierpi podczas upadku z wysokości. Jeżeli nie masz w swoim otoczeniu nikogo, od kogo byś mógł zaczerpnąć garść porad, to możesz poszukać kontaktu na forach internetowych. Alternatywą jest także śledzenie kanałów w mediach społecznościowych prowadzonych przez pasjonatów latania dronami. Można się od nich wiele nauczyć. I jeszcze jedno – w pierwszej kolejności warto przeczytać instrukcję obsługi drona!

    Niekorzystne warunki atmosferyczne – kiedy lepiej nie latać?

    Nie ma co się nastawiać, iż nauka latania dronem pójdzie jak z płatka. Szlifowanie umiejętności wymaga czasu, zwłaszcza jeżeli chodzi o wykonywanie precyzyjnych zadań przy użyciu maszyny. Osoba sterująca dronem, która nie ma odpowiedniego doświadczenia, może mieć znaczne problemy z utrzymaniem maszyny na właściwym torze lotu przy silnym wietrze. Chcąc nieco szybciej opanować sprawne latanie dronem warto na treningi, przynajmniej początkowo, wybierać bezwietrzną pogodę. Z biegiem czasu można poprzeczkę stopniowo podnosić.

    Klub miłośników dronów

    Warto także sprawdzić, czy w okolicy funkcjonuje jakiś klub lub stowarzyszenie zrzeszające miłośników latania dronami. Wspólne treningi, wyzwania, zawody – to najlepszy sposób na efektywną naukę. Można także zapisać się na specjalistyczny kurs, wówczas nauka pod okiem instruktora nie powinna stanowić większego problemu.

    Nowe