Subskrypcje Instagrama, czyli nowy sposób na zarabianie na Instagramie

Instagram przygotował kolejną nowość dla swoich użytkowników. Przez dłuższą chwilę ta funkcja była w fazie testów, jednak finalnie zdecydowano się ją wprowadzić. Jest tym bardziej interesująca, gdyż w grę wchodzi zarabianie na treściach. Nowe narzędzie umożliwi między innymi publikowanie treści przeznaczonych wyłącznie dla płacących patronów. Zapewne to kwestia czasu nim pojawi się także w Europie.

Subskrypcje Instagrama nowa funkcja

O co chodzi w tej dość przyjemnie brzmiącej funkcji? Otóż subskrypcje mogą w założeniu odnieść spory sukces w przypadku sporych kont na platformie. Nowa funkcja dostępna była dla wąskiego grona użytkowników, a teraz ma być wypuszczona na szeroką skalę. Subskrypcje Instagrama mają być dostępne na początku tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak zakładamy, że wkrótce otworzy się na inne rynki. W końcu chodzi tu głównie o spore pieniądze.

Duże konta influencerów już od dawna mogą żyć tylko z Instagrama. Reklamy i lokowanie produktów jest na porządku dziennym. Są również osoby utrzymujące się z dobrowolnych kwot wsparcia od fanów. Zazwyczaj odbywa się to poprzez zewnętrzne platformy typu Patronite, gdyż sam Instagram takiej opcji nie daje. Jednak Meta doszło do wniosku, że czas to zmienić.

Subskrypcje Instagram – co to jest?

To nic innego jak zarabianie na fanach, poprzez publikowanie treści wyłącznie dla osób opłacających twórcę, czyli dla patronów. Użytkownicy mogą otrzymywać również wyróżniające ich odznaki, co dla niejednego będzie ogromną satysfakcją. Mają także możliwość uczestnictwa w liveach przeznaczonych tylko dla ich oczu.

Na profilach influencerów, którzy będą wykorzystywać Subskrypcję, pojawi się też nowa zakładka. To tu będą dostępne treści przeznaczone wyłącznie dla patronów. Dodatkowo pojawi się opcja zakładania czatroomów, oczywiście tylko dla wspierających osób.

Jeśli chodzi o kwoty wsparcia, to fani będą mogli wybrać dowolną sumę z przedziału 0,99 dol – 99,99 dol. Zapewne z czasem będzie można podzielić dostęp do treści w zależności od wielkości darowizn. Meta dodatkowo zaproponowała, że zrezygnuje z pobierania prowizji od wszystkich wpłat do końca 2024 r.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Nowy smartfon od Huawei już w Polsce

Chwilę po premierze na rynkach światowych, również u nas...

Geolokalizacja w telefonach – przydatna funkcjonalność czy niebezpieczeństwo?

Obecnie niemalże 99% urządzeń mobilnych jest wyposażonych w nowoczesne...

Abonament radiowy za posiadanie radia w aucie. Kto nie płaci, czeka go kara

Radio w aucie ma chyba każdy posiadać samochodu. Jednak...

Cyfrowe pozwolenie na pobyt w Polsce. Kto może z niego skorzystać?

Polska jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej wprowadza w...

Hosting serwerów – jak działa i kiedy jest niezbędny?

Prowadzisz własną firmę i chcesz stworzyć funkcjonalną stronę internetową?...

Pozycjonowanie lokalne – co to właściwie znaczy i jak to zrobić dobrze?

Zazwyczaj przedsiębiorca chce, by o jego produkcie dowiedziało się...
0
Would love your thoughts, please comment.x