More

  Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC – jakie płatności będą działać?

  Sportowe opaski od Xiaomi cieszą się zawsze bardzo dużą popularnością. Dlatego też wiele osób nie może się doczekać, aż nowy Smart Band 6 NFC trafi do sprzedaży w Polsce. Fajni opaski czekali na możliwość wygodnego płacenia. Okazuje się jednak, że może nie być to takie proste.

  Nowy Smart Band 5 NFC nie posiada popularnego systemu Wear OS, przez co nie obsługuje on Google Pay. Oznacza to, że niestety nie wszystkie banki pozwolą na wykonywanie płatności przy pomocy nowej opaski.

  Jakie banki obsłużą płatności przy pomocy Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC?

  Okazuje się, że banki będą musiały przeprowadzić odpowiednie integracje, aby ich klienci mogli płacić przy pomocy opaski Smart Band 6 NFC. Serwis Cashless wspomina, że jednym z pierwszych banków, które mają umożliwić płacenie zbliżeniowe z wykorzystanie tej opaski, ma być mBank. Banki takie jak Pekao oraz Alior bank cały czas analizują taką możliwość, ale nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji. Wiadomo też, że Getin Bank oraz Santander nie pracują obecnie nad dostarczeniem takiej możliwości.

  Choć Xiaomi zadbał o to, aby nawiązać partnerstwo z Mastercard, to niestety ostateczna decyzja o wdrożeniu bezprzewodowych płatności leży po stronie banków. Być może na brak prac nad tym rozwiązaniem wpływa brak konkretnych informacjo o wprowadzeniu opaski do Polski. Wstępnie jednak wiadomo, że opaska powinna pojawić się w sprzedaży w październiku.

  Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC powinien w Polsce kosztować niecałe 300 zł.

  Nowe