More

  Co wiemy o smartfonie Google Pixel 7A ? Wyciekły zdjęcia

  Google Pixel 7A jest ostatnio coraz częściej opisywanym smartfonem, a to ze względu na to, że jego premiera zapowiadana jest w ciągu kilku najbliższych tygodni. Choć producent raczej jest oszczędny w słowach, to na szczęście są jeszcze inni informatorzy, który dostarczają nam nowych danych na jego temat.

  Właśnie do sieci trafił nowe zdjęcia wraz z częściową specyfikacją techniczną, czym jeszcze bardziej podsycono całą atmosferę wyczekiwania. Okazuje się, że następca Google Pixel 6A będzie miał sporo ulepszeń względem poprzednika. Czego możemy się spodziewać?

  Google Pixel 7A – co o nim wiemy?

  Premiera nowego smartfona od Google powinna odbyć się w trakcie majowej konferencji I/O 2023, jednak już wiemy na jego temat trochę informacji. Wynika z nich, że Google Pixel 7A otrzyma ekran z odświeżaniem obrazu w 90 Hz, które zastąpi dotychczasowe 60Hz. Wyświetlacz został wykonany w technologii OLED o przekątnej 6,1 cala oraz rozdzielczości Full HD+. Jak możemy zauważyć na prezentowanych poniżej zdjęciach, panel posiada okrągłe wcięcie kamery do selfie.

  Za pracę smartfona Google Pixel 7A ma odpowiadać procesor Tensor G2. Zastosowano go również w droższych modelach 7 i 7 Pro. Chip będzie wspomagany przez 8 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR5. Do wykorzystania użytkownik będzie miał 128 lub 256 GB miejsca w postaci kości UFS 3.1.

  Cena Google Pixel 7A

  Jeśli chodzi o cenę Google Pixel 7A to raczej nie spodziewamy się tutaj wielkiego zaskoczenia. Mimo iż specyfikacja zmieniła się na plus, to jednak koszt telefonu ma pozostać bez zmian. Prawdopodobna cena to 449 dolarów, czyli około 1960 zł. Niestety cena w Europie zapewne będzie wyższa. W Polsce możemy spodziewać się wydatku powyżej 2 tys. zł.

  Nowe