More

  Czekasz na GTA VI? Spróbuj TEGO już teraz!

  Najnowsza produkcja niezależnego studia, która aspiruje do miana słowackiego odpowiednika serii Grand Theft Auto. Vivat Slovakia to gra, która zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam, już teraz zbiera pochwały za oryginalny klimat i ambicje przekraczające typowe indie.

  Vivat Slovakia – Ambicje GTA

  Główną areną wydarzeń w „Vivat Slovakia” jest Bratysława lat 90., miasto pełne korupcji i gangów. Gra oferuje rozgrywkę w otwartym świecie, gdzie gracze mogą wcielić się w postać łysego mężczyzny po trzydziestce, pracującego pod przykrywką dla tajnej policji jako kierowca taxi. Takie założenia fabularne i gameplay zainspirowany serią GTA mogą stanowić przepis na sukces.

  Realizm i potencjał

  Gra jest obecnie dostępna w promocyjnej cenie 125 zł (do 28 kwietnia z 10% zniżką), co może przyciągnąć większą liczbę graczy. Choć Vivat Slovakia zmaga się z pewnymi błędami technicznymi, średnia ocena 60% na Steam wskazuje, że ma spory potencjał. W najbliższej przyszłości twórcy planują dalsze prace nad rozwijaniem świata gry, który obecnie obejmuje około 10 km² Bratysławy.

  Vivat Slovakia
  fot. YouTube / Team Vivat

  Naszym zdaniem

  Z dużym zainteresowaniem obserwujemy próby przełamywania schematów w branży gier indie. „Vivat Slovakia” to ciekawa inicjatywa, która może nie tylko odświeżyć formułę gier o otwartym świecie, ale również przyczynić się do rozwoju słowackiej sceny gamingowej. Czekamy na dalsze kroki deweloperów i mamy nadzieję, że ich projekt osiągnie sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny.

  Zobacz też:
  Poczekamy dłużej na GTA VI?
  PS5 Pro ulepszy obecne gry za pomocą Trinity Enhanced
  Najlepsze gry Single Player na 2024 rok!

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe