More

  Czy opłaca się naprawiać uszkodzony telefon?

  W dzisiejszych czasach każdy z nas w codziennym życiu ma styczność z urządzeniami elektronicznymi. Większa część naszego społeczeństwa nie rozstaje się już z telefonem, który służy nam już nie tylko do komunikowania się między sobą na duże odległości, ale również pomaga nam w nauce, pracy i poznawaniu świata. Jest on mały i wygodny, zawsze pod ręką. Jednak jak każda rzecz martwa może on ulec uszkodzeniu, wówczas czekają nas nie tylko dodatkowe koszty, ale stawiamy sobie również zasadnicze pytanie: Czy naprawa telefonu tak naprawdę się opłaca?

  Każde urządzenie ma swoje wady i nie zawsze udaje się uniknąć uszkodzenia. W przypadku telefonu najpopularniejszym problemem jest uszkodzenie wyświetlacza, co często wiąże się z wizytą w serwisie. Jednak oprócz tego często możemy się spotkać również np. z uszkodzonym gniazdem ładowania, słabą baterią ładowania oraz z urządzeniem po zalaniu. Które z tych usterek warto naprawiać?

  Czy naprawa telefonu się opłaca?

  Jeżeli naszym problemem nie jest uszkodzenie mechaniczne i telefon jest objęty gwarancją, najlepszym sposobem na rozwiązanie naszego problemu jest skontaktowanie się ze sprzedawcą lub producentem i oddanie wadliwego produktu na reklamacje. W sytuacji, gdy telefon uległ jednak uszkodzeniu mechanicznemu i posiadamy gwarancję, warto skonsultować się z serwisem i poprosić o wycenę- możliwe, że akurat będzie ona dla nas korzystna. Warto zaznaczyć, że w przypadku naprawiania urządzenia w autoryzowanym serwisie nie tracimy na nie gwarancji.

  Gdy nasza gwarancja jednak się skończy, warto skorzystać z usług serwisu pogwarancyjnego, ceny nie są tak wysokie ze względu na konkurencyjność na rynku. Codziennie spotykają się z naprawami typu: wymiana szybki czy ekranu i nie zajmie im to zbyt dużo czasu. Należy podkreślić, że po skorzystaniu z takiej usługi powinniśmy otrzymać gwarancję na wykonaną usługę oraz użyte części. Jeżeli oddamy telefon do diagnozy, otrzymamy indywidualną wycenę, najlepiej na jej podstawie zdecydować czy dany telefon opłaca się naprawiać. Jedną z najbardziej opłacalnych napraw jest wymiana baterii i warto się na nią zdecydować.

  Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości środków na nowy telefon, a naprawa telefonu nie jest droższa od nowego urządzenia, warto rozważyć taką opcję. Jednak jeżeli już od dłuższego czasu zastanawiałeś się nad wymianą telefonu na nowy model i koszty naprawy przekroczą połowę wartości urządzenia, warto zastanowić się nad sprzedażą starego telefonu i zakupem nowego. Możemy również naprawić stary smartfon i go sprzedać, a otrzymane pieniądze przeznaczyć na zakup nowego. W momencie, gdy koszty naprawy są zbyt duże, a nie posiadamy środków na zakup nowego urządzenia, warto poszukać ofert z używanymi telefonami w dobrym stanie i taki zakupić.

  Wybierając serwis, należy szczególnie zwracać uwagę na doświadczenie i opinie o danym punkcie, warto dowiedzieć się też czy dostaniemy gwarancję na wykonaną usługę i użyte części. Należy unikać osób i miejsc, w których naprawy wykonywane są bez użycia profesjonalnych urządzeń serwisowych i odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

  Nowe