More

  Graj w tytuły Game Boya na iPhone! Debiut aplikacji AltStore PAL w EU

  AltStore PAL – alternatywny sklep z aplikacjami dla użytkowników iOS, właśnie zadebiutował w Unii Europejskiej. Uruchomienie tego sklepu jest możliwe dzięki zgodności z unijną Dyrektywą o Rynkach Cyfrowych (DMA). Aby móc korzystać ze sklepu, użytkownicy muszą wykupić roczną subskrypcję w cenie 1,50 euro (plus podatek), co ma na celu pokrycie opłaty za korzystanie z podstawowej technologii Apple (Core Technology Fee, CTF).

  Pierwsze wrażenia

  Instalacja AltStore PAL wymaga przeklikania się przez liczne ostrzeżenia Apple, które mają na celu odstraszenie użytkowników przed instalacją oprogramowania spoza oficjalnego App Store. Mimo to, z odpowiednią dozą cierpliwości, instalacja jest możliwa. Sklep z aplikacjami wprowadza na rynek dwa nowe produkty: emulator gier Delta i menedżer schowka Clip, które nie są dostępne w sklepie Apple z powodu naruszenia ich zasad.

  AltStore PAL
  fot. AltStore PAL

  Co dziś oferuje AltStore PAL?

  Delta to emulator pozwalający na grę w tytuły z NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance i Nintendo DS, jest już dostępny poza Europą w oficjalnym App Store, co jest dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych retro grami. Lubisz gry z Game Boya? Teraz zagrasz w ulubione tytuły na swoim iPhone! Delta jest dostępna za darmo.

  Clip to menedżer schowka, który wymaga minimalnej miesięcznej darowizny w wysokości 1 euro, aby móc z niego korzystać.

  Delta Emulator
  fot. deltaemulatorapp.com

  Zobacz też:
  iOS 18 i nowe możliwości personalizacji
  Jak wyłączyć autokorektę? Poradnik iOS i Android
  Co to jest Presto? iPhone zaktualizuje się jeszcze przed zakupem!

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe