More

  Co to jest Presto? iPhone zaktualizuje się jeszcze przed zakupem!

  Kiedy myślimy o zakupie nowego iPhone’a, zazwyczaj liczymy się z koniecznością przeprowadzenia aktualizacji systemu iOS, aby móc cieszyć się najnowszymi funkcjami. Proces ten, choć z roku na rok usprawniany przez Apple, nadal wymaga od nas cierpliwości. Jednak Apple wprowadza rewolucję, która może zmienić sposób, w jaki postrzegamy pierwsze chwile z nowym urządzeniem.

  Co to jest Presto?

  Apple testuje nowy system o nazwie ’Presto’, który ma za zadanie zaktualizować iPhone jeszcze przed ich zakupem przez klientów. Presto, opisywane przez iGeneration jako urządzenie przypominające toster, jest w stanie pomieścić do sześciu iPhone naraz. Uruchomienie tego systemu ma mieć miejsce w USA, po udanych testach w wybranych sklepach.

  co to jest presto apple iphone

  Jak działa Presto?

  Za działanie Presto odpowiada Mac Mini, który zarządza kolejnością urządzeń do aktualizacji. Urządzenia są dodawane do kolejki poprzez zeskanowanie opakowania. Dzięki temu, pracownicy sklepu wiedzą, które telefony wymagają aktualizacji i ile z nich musi być przygotowanych na następny dzień. System uwzględnia również prognozy sprzedaży sklepu, aby wybrać, które iPhone należy przygotować.

  Naszym zdaniem

  Wprowadzenie Presto może okazać się znakomitym przykładem innowacyjnego podejścia Apple do obsługi klienta. Nie tylko skraca czas potrzebny na przygotowanie urządzenia do pierwszego użycia, ale również podnosi standardy zakupów i jakość doświadczenń użytkowników. Czy z czasem inni producenci pójdą w ślady giganta z Cupertino?

  Zobacz też:
  Jak sparować AirPods z iPhone? Szybko i sprawnie
  Najlepsze ustawienia aparatu iPhone 15 Pro | idealne zdjęcia i nagrania!
  Twój iPhone może być zagrożony. Apple z listą przestarzałych smartfonów

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe