Jak długo trwa naprawa telefonu iPhone?

W dzisiejszych czasach telefon to urządzenie, z którym dosłownie ciężko jest nam się rozstać. W momencie, gdy dochodzi do jego uszkodzenia, odczuwamy dyskomfort związany z brakiem możliwości korzystania z niego. W przypadku oddania go do serwisu zastanawiamy się, jak długo będzie trwała naprawa naszego telefonu. Jaki jest przewidywalny czas wykonania usługi?

Czy telefon można naprawić od ręki?

Jeśli mamy do czynienia z awarią telefonu i niezbędna będzie wymiana szybki, to  najpierw należy sprawdzić stan całego wyświetlacza. Jeśli dotyk wciąż działa i nie został uszkodzony panel, to naprawa będzie szybka. Niestety nie każdy przypadek jest taki sam i w nietypowych sytuacjach naprawa telefonu może się wydłużyć. W szczególności gdy potrzebne są części zamienne, które czasem po prostu trzeba zamówić z zewnętrznych źródeł.

Oczywiście drugą ważną kwestią oprócz czasu naprawy, jest także koszt usługi. Tu również kwota jest zależna od używanych komponentów oraz wielkości uszkodzenia. Zazwyczaj składową ceny są koszty robocizny, oraz koszty części. Jednak warto tu zaznaczyć, że wymiana szybki w telefonie jest zrobiona po optymalnych kosztach dla klienta.

Co zrobić w przypadku uszkodzonego telefonu?

Oczywiście nie wyrzucać go i nie spisywać na straty. W wielu przypadkach, uszkodzenie wyglądające na dość poważne, wcale takie nie jest. Zazwyczaj kończy się na wymianie szybki iPhone, a nie wymianie całego wyświetlacza. Najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie rozbitego telefonu i udanie się do najbliższego punktu oferującego usługi naprawy telefonów.

Pracujący tam specjaliści na pewno dokonają rzeczowej oceny uszkodzenia, a także sprawdzą, w jakim stanie jest telefon. Później dokonają wyceny usługi, tak aby klient już przed naprawą wiedział, na jakie koszty powinien się przygotować. Jednak warto zaznaczyć, że początkowa oraz końcowa wycena może się nieco różnić, gdyż w trakcie naprawy mogą ujawnić się usterki, których nie było widać wcześniej. W takich sytuacjach niestety koszt może nieznacznie się podwyższyć. Mimo wszystko wciąż będzie on znacznie korzystniejszy niż na przykład zakup nowego smartfona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x