Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF?

0
1065

Zmniejszenie rozmiaru pliku PDF jest przydatne, jeśli chcemy wysłać e-mail. Często na pocztach internetowych istnieje limit załącznika. Skompresowanie całego pliku może być ratunkiem dla wielu osób. W internecie dostępnych jest szereg różnych programów oraz stron pomagających rozwiązać problem dużego pliku PDF.

Zmniejszenie pliku PDF za pomocą strony internetowej – krok po kroku! 

Na samym początku musimy włączyć przeglądarkę i wejść na jedną z wielu stron pozwalającą skompresować plik. Może to być np. https://pdfcompressor.com/pl/. Po kliknięciu w link, wyświetli się nam widok strony głównej. Następnie przeciągając PDF lub przesyłając go za pomocą dostępnych ustawień, jesteśmy w stanie zmniejszyć wagę pliku. Wszystko odbywa się online, nie musimy pobierać zewnętrznego oprogramowania. 

Co wpływa na wagę pliku PDF?

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na rozmiar dokumentu. Jednak możemy wyróżnić kilka podstawowych:

  • Zdjęcia i obrazki – najczęściej to różnego typu grafiki mają wpływ na wielkość pliku. Często między jednym a drugim formatem obrazu jest znacząca różnica.
  • Treść – każde słowo napisane w dokumencie zajmuje ilość danej pamięci. Im jej więcej, tym PDF będzie ważył więcej. 
  • Czcionki – każdy rodzaj czcionki zajmuje daną ilość miejsca w dokumencie. Wynika to z wielkości, czy też nawet ze stylu, w jakim została stworzona. 

Przed zapisaniem dokumentu, tak ważne jest upewnienie się co do formatów i wybranych czcionek. Pomoże nam to w przyszłości uniknąć problemów. Zazwyczaj związanych z limitem załącznika np. na poczcie internetowej.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj