More

  Fresh ’n Rebel Twins Elite | Recenzja

  Holenderski producent Fresh 'n Rebel prezentuje swój kolejny, ciekawy produkt o nazwie Twins Elite. Są to bezprzewodowe, dokanałowe słuchawki ANC z technologią „Audiodo”. Przetestowaliśmy je dla Was.

  Z ceną w wysokości około 619 zł Twins Elite kierowane są do osób, które oczekują nieco więcej od komfortu oraz jakości słuchania i są w stanie za to dopłacić. Oczywiście – są droższe słuchawki na rynku, ale biorąc pod uwagę cenę i funkcjonalność, Twins Elite zapowiadają się na idealny kompromis. Przeanalizujmy to.

  Design i funkcjonalność

  Twins Elite dostarczane są w przyzwoicie wykonanym, kompaktowym opakowaniu, które od razu przedstawia nam, co znajdziemy w środku. Opakowanie prezentuje również najważniejsze cechy produktu.

  Po otwarciu pudełka rzuca się w oczy organizer z kodem QR do aplikacji, a tuż pod nim etui słuchawek od Fresh ’n Rebel. W zestawie znajduje się kabel do ładowania (USB-A do USB-C) oraz dwa dodatkowe komplety miękkich silikonowych końcówek, które w połączeniu z tymi już zamontowanymi oferują trzy różne opcje dopasowania. W organizerze znajdziecie instrukcję Quick Start z podstawowymi informacjami i obsługą.

  Etui na słuchawki informuje nas o poziomie naładowania za pomocą czterech diod LED umieszczonych na froncie. Z tyłu znajdziemy port ładowania USB-C. Same słuchawki sprawiają wrażenie wykonanych solidnie i są bardzo lekkie. Każda ze słuchawek posiada po jednym przycisku fizycznym – mógłby on być według nas jednak nieco bardziej wyczuwalny pod palcem.

  Całość utrzymana jest w tej samej eleganckiej tonacji szarości i grafitu. Projekt zarówno samego pudełka, jak i etui ze słuchawkami sprawia dobre wrażenie i przywodzi na myśl tę droższą konkurencję na rynku słuchawek typu TWS.

  hama magpower

  Jakość dźwięku

  Pierwsze odsłuchy zasugerowały nam, że jest bardzo dobrze, ale…może być znacznie lepiej! Kluczem do satysfakcji okazał się niepozorny prosty Equalizer. Po skonfigurowaniu korekty słuchu w „Audiodo” otrzymujemy dostęp do ustawień korekcji. W łatwy sposób i szybko można dopasować brzmienie pod swoje preferencje.

  My zmniejszyliśmy nieco wyższe partie basów, partie najniższe zostały podbite, a ogólna barwa została nieco rozjaśniona. Basy stały się dzięki temu cieplejsze, mniej dudniące i głębsze, a sam dźwięk bardziej klarowny i przyjemniejszy.

  Po tych szybkich i drobnych modyfikacjach brzmienie Twins Elite jest teraz według nas bardzo satysfakcjonujące. Słuchawki testowane były z tym ustawieniem przez kolejne dziesiątki godzin i dawały dużo frajdy z odsłuchu. Gorąco polecamy, aby po zakupie spędzić chwilę na dopasowaniu barwy dźwięku pod swoje preferencje – te korekcje mogą sprawić, że zakochasz się w Twins Elite!

  hama magpower

  ANC i ENC

  Twins Elite korzystają z hybrydowego ANC (Active Noise Cancelling), czyli technologii redukcji hałasu, która wykorzystuje mikrofony umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W trakcie rozmów telefonicznych aktywowana jest technologia ENC (Environmental Noise Cancellation), dzięki której nasz głos jest przekazywany w krystalicznie czystej formie, eliminując hałas otoczenia. Każda słuchawka jest wyposażona w trzy mikrofony – dwa do ANC i jeden do ENC.

  Aktywna redukcja szumu działa przyzwoicie – w tej półce cenowej nie powinniście być zawiedzeni. W każdej chwili, dzięki mikrofonom możesz wprowadzić miks otoczenia do swoich słuchawek. W ten sposób bardziej kontrolujesz to, co dzieje się wokół Ciebie. Mocno poprawiasz swoje bezpieczeństwo.

  ENC sprawdza się najlepiej, właśnie wtedy, kiedy przemieszczamy się ruchliwą ulicą. Jeździsz komunikacją miejską i prowadzisz dużo rozmów telefonicznych?  Twins Elite z ENC mogą być dla Ciebie świetny rozwiązaniem.

  hama magpower

  Fresh ’n Rebel App

  W dzisiejszych czasach producenci słuchawek mocno koncentrują się na tworzeniu własnych aplikacji. Tak też stało i w tym przypadku. Za pomocą apki możemy dostosować equalizer i skorzystać z wbudowanego testu słuchu od „Audiodo”. Dzięki temu uzyskamy unikalny profil dźwiękowy dostosowany do naszego słuchu. Dla osób z problemami ze słuchem jest to istotna sprawa.

  Test słuchu Audiodo

  Audiodo przeprowadza nas przez poszczególne częstotliwości oraz głośności, a całość nie powinna zająć dłużej niż 3 minuty.  Dodatkowo funkcja ta pozwala śledzić ewolucję naszego słuchu w czasie, co jest niezwykle wartościowe. Personalizacja Audiodo z aplikacji Fresh ’n Rebel jest dostępna nie tylko na smartfonie, ale również na komputerze.Poniżej kilka screenów, które przedstawiają proces testu słuchu i finalny efekt w postaci rysunku częstotliwości.

  Equalizer

  Mimo że equalizer w aplikacji oferuje tylko trzy pasma częstotliwości, daje użytkownikowi możliwość subtelnej personalizacji dźwięku. Można dostosować dźwięk tak, aby był bardziej skoncentrowany na niskich lub wysokich tonach, w zależności od indywidualnych preferencji. Należy uznać za istotne, że Equalizer uaktywnia się dopiero po wykonaniu testu i włączeniu funkcji Audiodo.

  W aplikacji znajdziemy wspomniane wcześniej funkcje ANC oraz 'Ambient Sound Mode’, która pozwala na przepuszczanie dźwięków otoczenia.

  hama magpowerhama magpower

  hama magpowerhama magpower

   

  Jak w praktyce?

  Multipoint Bluetooth nie jest co prawda funkcją unikalną, ale spełnia swoje zadanie wzorowo. Pozwala na szybkie i płynne przełączanie między komputerem, a smartfonem jest niezwykle wygodne.

  Bateria słuchawek Twins Elite zdecydowanie nie zawodzi. Długotrwałe odtwarzanie i krótki czas ładowania sprawiają, że są one idealnym towarzyszem długich dni. Nasze testy potwierdzają niemal tak długi czas gry na jednym ładowaniu, jak ten deklarowany przez producenta: 8.5 godziny bez ANC i 5 godzin z ANC dla jednego ładowania.

  twins elite

  Specyfikacja

  • Funkcje: Bluetooth 5.3, Dual master, wspierane kodeki: AAC/SBC, Ambient Sound Mode, asystent głosowy, personalizowany dźwięk przez funkcję Audiodo, odporność na zachlapanie (IPX4), auto-pauza (detekcja w uchu), profil personalizowany i korektor, Adaptive Hybrid ANC do 35 dB, Beamforming ENC (każde słuchawki mają 3 mikrofony), przyciski sterujące, połączenie multipoint (możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie)
  • Czas pracy na baterii: Słuchawki: 9 godzin i łączny czas pracy na baterii: 29 godzin. Z ANC: 6 godzin i łączny czas pracy z ANC: 21 godzin
  • Czas ładowania: Słuchawki: 1,5 godziny, szybkie ładowanie 15 minut dla 4 godzin pracy, etui do ładowania: 1,5 godziny
  • Kolory: Możecie je zobaczyć na stronie producenta: Silky Sand, Deep Mauve, Dive Blue, Storm Grey
  • Waga: Słuchawka: 8 g, razem z etui do ładowania: 50 g
  • Zawartość zestawu: Twins Elite, etui do ładowania, kabel do ładowania (USB do USB-C), 3 rozmiary miękkich silikonowych wkładek do uszu, instrukcja Quick Start

  Czy warto zainwestować w Twins Elite?

  Cena około 619 zł może się Wam wydawać wygórowana w porównaniu z tańszymi alternatywami, które można znaleźć na rynku słuchawek. Nowe dziecko od Fresh 'n Rebel oferuje jednak dobry stosunek jakości do ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę dostępne technologie i wygodę użytkowania. Twins Elite sprawdzą się idealnie dla osób poszukujących słuchawek ANC i często podróżujących w ruchliwych i hałaśliwych warunkach.

  Nowe