More

  Karta do zegarka – jaką kartę SIM do smartwatcha wybrać?

  Smartwatche mogą działać z dwoma rodzajami kart SIM. Czy lepsza będzie więc karta eSIM do zegarka, czy tradycyjna karta SIM? Od czego to zależy? Czy karta SIM do smartwatcha oznacza nowy numer, czy można korzystać z tego samego, co na telefonie? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o wyborze karty SIM do zegarka.

  Karta SIM do smartwatcha – jakie możliwości są dostępne i czym się różnią?

  Karta SIM do zegarka pozwala odbierać i wykonywać połączenia czy korzystać z komunikatorów bez telefonu pod ręką. Może mieć postać:

  • Tradycyjnej, fizycznej karty SIM, najczęściej w rozmiarze nanoSIM. Dostarczoną przez kuriera plastikową kartę z chipem należy wtedy włożyć w odpowiedni slot w zegarku (czasem wystarczy do tego pęseta, ale może być też potrzebny niewielki śrubokręt).
  • Cyfrowej karty eSIM. Jest to wirtualny odpowiednik klasycznej karty SIM zapisywany w niewielkim module na stałe wbudowanym w smartwatch. Kartę eSIM do zegarka można bardzo szybko i prosto aktywować na stronie internetowej operatora, a następnie zapisać na urządzenie.

  Tradycyjna karta SIM do smartwatcha czy eSIM do zegarka – co wybrać?

  Wybór rodzaju karty do zegarka zależy głównie od urządzenia, na którym ma ona działać. Tylko nieliczne modele mają zarówno slot na fizyczną kartę SIM, jak i wbudowany moduł eSIM. Najczęściej producenci nie oferują też dwóch różnych wersji tego samego urządzenia do wyboru, lecz tylko wariant z eSIM albo z SIM. Które rozwiązanie jest więc popularniejsze?

  W przypadku sprzętu dla dorosłych zdecydowanie będzie to cyfrowa karta eSIM do zegarka. Prawie wszystkie nowoczesne smartwatche wspierają tę technologię, a w przypadku marek Premium jest ona dostępna nawet w poprzednich generacjach urządzeń. Slot na fizyczną kartę SIM można znaleźć głównie w starszych i tańszych modelach zegarków.

  Fizyczna karta SIM do smartwatcha jest natomiast bardzo popularna w urządzeniach dla dzieci, zwłaszcza w modelach budżetowych i ze średniej półki cenowej. Droższy sprzęt, podobnie jak zegarki dla dorosłych, coraz częściej działa na eSIM.

  Karta SIM do zegarka z tym samym numerem, co na telefonie

  Cyfrowa karta eSIM jest lepszym rozwiązaniem do smartwatcha także wtedy, gdy chcesz korzystać z tego samego numeru na telefonie i na zegarku. Jest to możliwe dzięki technologii Multisim, którą oferuje na przykład Orange (szczegółowe informacje o eSIM w Orange znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/esim).

  Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, bo możesz odbierać połączenia na smartwatchu lub na smartfonie, w zależności od tego, które urządzenie jest akurat pod ręką. Nie potrzebujesz więc nowego numeru, ani nie musisz kupować kolejnej usługi komórkowej, lecz tylko zamawiasz dodatkową kartę eSIM z tym samym numerem.

  Jak działa taka ekstra karta eSIM do zegarka w Orange na abonament? Dzięki promocji „Mój pierwszy eSIM” opłata aktywacyjna wynosi 0 zł, nie płacisz też opłaty miesięcznej za użytkowanie karty przez pierwszy miesiąc (od drugiego miesiąca wynosi ona 9 zł/miesiąc). Z kolei w Orange Flex, czyli ofercie w subskrypcji, dodatkowa karta eSIM jest już wliczona w wybrany plan komórkowy. Orange Flex jest również jedną z nielicznych usług komórkowych w Polsce, gdzie możesz również zamówić nie tylko eSIM, lecz także tradycyjną kartę SIM do zegarka z tym samym numerem, z którego korzystasz na smartfonie.

  Artykuł sponsorowany

  Nowe