Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem

Wyczekiwana informacja o przedłużeniu kontraktu pomiędzy Lewisem Hamiltonem, a Mercedesem  w końcu została oficjalnie potwierdzona. Brytyjski kierowca zostanie w Formule 1 jeszcze co najmniej dwa lata. 

W zeszłym roku mistrz świata przedłużył umowę z Mercedesem tylko na jeden sezon. Fotel w bolidzie Mercedesa miał więc zapewniony do końca 2021 roku. Ostatnio jednak pojawiało się coraz więcej informacji dotyczących podpisania dłuższego kontraktu. Tym razem jednak ani Hamilton, ani władze Mercedesa nie chciały doprowadzić, do przesadnego przeciągania negocjacji.

Lewis Hamilton zostaje w F1 do końca sezonu 2023

Hamilton do ekipy Mercedesa dołączył w 2013 roku. To właśnie wraz z nimi udało mu się zdobyć sześć, z siedmiu posiadanych tytułów mistrza świata. Hamilton stwierdził, że: „Trudno uwierzyć, że to już prawie dziewięć lat prazy z (…) zespołem i jestem podekscytowany, że będziemy kontynuowali naszą współpracę”

Dziś oficjalnie potwierdziło się, że obie strony uzgodniły warunki nowego kontraktu, dzięki którym Lewis Hamilton będzie mógł pozostać w ekipie Mercedesa do końca sezonu 2023. Hamilton jest zdania, że „Osiągnęliśmy razem tak wiele, ale wciąż może być tego jeszcze więcej”. Hamilton jest wdzięczny za to, jak Mercedes wspierał go na przykład w dążeniu do poprawy różnorodności i równości w sporcie.

Co będzie z Bottasem?

Na ten moment czekamy już tylko na potwierdzenie, kto w przyszłym roku zasiądzie w drugim bolidzie Mercedesa. Kontrakt Valteriego Bottasa kończy się wraz z upływem obecnego sezonu. Wiemy, że w kolejce do jego fotela czeka, chociażby George Russel, któremu kontrakt z ekipą Williamsa również kończy się z tym sezonem. Brytyjczyk świetnie sprawdził się, gdy musiał zastąpić Lewisa w poprzednim sezonie. Czy to jednak będzie wystarczające?

Na decyzję będziemy musieli najpewniej poczekać do przerwy letniej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x