Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem

Wyczekiwana informacja o przedłużeniu kontraktu pomiędzy Lewisem Hamiltonem, a Mercedesem  w końcu została oficjalnie potwierdzona. Brytyjski kierowca zostanie w Formule 1 jeszcze co najmniej dwa lata. 

W zeszłym roku mistrz świata przedłużył umowę z Mercedesem tylko na jeden sezon. Fotel w bolidzie Mercedesa miał więc zapewniony do końca 2021 roku. Ostatnio jednak pojawiało się coraz więcej informacji dotyczących podpisania dłuższego kontraktu. Tym razem jednak ani Hamilton, ani władze Mercedesa nie chciały doprowadzić, do przesadnego przeciągania negocjacji.

Lewis Hamilton zostaje w F1 do końca sezonu 2023

Hamilton do ekipy Mercedesa dołączył w 2013 roku. To właśnie wraz z nimi udało mu się zdobyć sześć, z siedmiu posiadanych tytułów mistrza świata. Hamilton stwierdził, że: „Trudno uwierzyć, że to już prawie dziewięć lat prazy z (…) zespołem i jestem podekscytowany, że będziemy kontynuowali naszą współpracę”

Dziś oficjalnie potwierdziło się, że obie strony uzgodniły warunki nowego kontraktu, dzięki którym Lewis Hamilton będzie mógł pozostać w ekipie Mercedesa do końca sezonu 2023. Hamilton jest zdania, że „Osiągnęliśmy razem tak wiele, ale wciąż może być tego jeszcze więcej”. Hamilton jest wdzięczny za to, jak Mercedes wspierał go na przykład w dążeniu do poprawy różnorodności i równości w sporcie.

Co będzie z Bottasem?

Na ten moment czekamy już tylko na potwierdzenie, kto w przyszłym roku zasiądzie w drugim bolidzie Mercedesa. Kontrakt Valteriego Bottasa kończy się wraz z upływem obecnego sezonu. Wiemy, że w kolejce do jego fotela czeka, chociażby George Russel, któremu kontrakt z ekipą Williamsa również kończy się z tym sezonem. Brytyjczyk świetnie sprawdził się, gdy musiał zastąpić Lewisa w poprzednim sezonie. Czy to jednak będzie wystarczające?

Na decyzję będziemy musieli najpewniej poczekać do przerwy letniej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x