Masz blokadę FMI w telefonie iPhone? Zapomnij o jakiejkolwiek naprawie 

Oddając sprzęt do serwisu powinniśmy liczyć się z możliwością utraty danych. Większość producentów informuje swoich klientów, że urządzenia kierowane do serwisu muszą mieć wykonaną kopię zapasową. Niektórzy, tak jak firma Apple nie mogą podjąć się naprawy, jeśli na telefonie założone jest konto FMI.

Firma na czele z jabłkiem bardzo przejmuje się danymi swoich klientów. Są one nie tylko bezpieczne, ale również łatwo je synchronizować z chmurą. Apple zdaje sobie również sprawę, że urządzenie klient może zostać zagubione lub skradzione. Producent pomyślał, co można zrobić w takim przypadku, aby dane były bezpieczne – rozwiązaniem jest między innymi blokada FMI oraz aktywne konto Apple ID. Takie działanie blokuje reset fabryczny, a usługa FMI umożliwia namierzanie telefonu. Wielu użytkowników chętnie korzysta z takich rozwiązań zapominając, że czasami mogą one również sprawić problemy. Chodzi oczywiście o obsługę serwisową, która nie jest możliwa w sytuacji aktywności powyższych usług. Serwis producenta w takim przypadku zmuszony będzie poinformować klienta, aby zdjął on te blokady (robiąc to zdalnie bez dostępu do telefonu).

Nie ma tutaj znaczenia, jaką konkretnie usługę będzie chciał przeprowadzić serwis producenta. Urządzenie, które może zostać przekazane do technika serwisu musi być czyste, bez żadnych kont i usług. Ich działanie blokuje wykonanie między innymi resetu fabrycznego. Warto tutaj zauważyć, że nie zawsze serwis telefonów iPhone dokonuje wymian sprzętu. Czasami odtworzenie oprogramowania rozwiązuje problem, który mógł być czysto software’owy. Niestety klienci marki Apple oddając swoje urządzenia do serwisu bardzo często zapominają o zdjęciu ze sprzętu wszelkich blokad. Takie działanie wydłuża jakąkolwiek obsługę i niestety jest to problem użytkownika.

Pogwarancyjny serwis telefonów iPhone nie ma z tym problemu

Skąd to wiemy? Przede wszystkim takie punkty dokonując napraw mechanicznych nie chcą ingerować w dane klienta. Wręcz przeciwnie, zależy im na ochronie danych, ponieważ są one dla niego bardzo istotne. Dotyczy to w zasadzie każdej naprawy mechanicznej, wykluczając przy tym oczywiście ustawienia fabryczne.

Jeśli w urządzeniu dokonywana jest między innymi wymiana głośnika iPhone to oczywistym działaniem jest weryfikacja urządzenia. Do tego serwisant może potrzebować kodu pin lub po prostu czystego urządzenia, aby dokładnie sprawdzić, czy zamontowana część działa prawidłowo. W serwisie producenta wymiana głośnika iPhone wiąże się z wymianą całego sprzętu. Tak serwis będzie wymagał od nas odłączenia telefonu od powyższych usług. Inaczej nie skorzystamy z naprawy sprzętu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x