More

  Nokia G22 – niedroga i łatwa w naprawie w razie awarii

  Firma HMD Global pokazała właśnie kilka nowości telefonicznych. Naszą uwagę przykuł model Nokia G22, który nie dość, że nie kosztuje wiele, to dodatkowo jest bardzo łatwy w samodzielnej naprawie. Wszystko dzięki jego konstrukcji oraz współpracy producenta z serwisem iFixit.

  Całkiem niedroga Nokia G22

  Nokia G22 wprowadza rewolucyjne rozwiązanie w kwestii naprawy urządzenia. Każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie zlikwidować usterkę dotyczącą najważniejszych komponentów w swoim własnym domu. HMD Global dokonał niemożliwego i zredukował koszty naprawy, dzięki współpracy z serwisem iFixit.
  Idąc za tym pomysłem, model Nokia G22 jest skonstruowany w ten sposób, że wymiana uszkodzonego wyświetlacza, wygiętego portu ładowania lub baterii nie stanowi większego problemu. Wystarczy, że będziesz posiadał w swoim domu zestawy naprawcze iFixit oraz zamienne części.

  Nokia G22 specyfikacja

  Warto wspomnieć, że obudowa Nokii G22 wykonana jest z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. Urządzenie wyposażono w ekran IPS o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości HD+ (720 x1600) oraz jasności 500 nitów. Na wyświetlaczu natomiast zastosowano szkło Gorilla Glass 3.

  W środku znajdziemy układ Unisoc T606, z 4 GB pamięci RAM. Jest tu także możliwość jej rozbudowy o wirtualny RAM z pamięci wewnętrzne do 64 lub 128 GB. Nie zabrakło rozszerzenia microSD.

  Nokia G22 posiada LTE, Wi-Fi 5 (2,4 i 5 GHz) oraz Bluetooth 5.0. Jedna z dostępnych wersji posiada również komunikację NFC. Znajdziemy w nim również złącze USB-C, port audio 3,5 mm, a także funkcję OZO Playback. Dzięki niej otrzymamy silniejsze basy, ale również bardziej wyrazisty dźwięk.

  Miłośnicy fotografii znajdą w Nokii G22 potrójny aparat 50 Mpix (f/1,8), 2 Mpix (makro) i 2 Mpix (głębia). Z przodu wyposażony został w aparat selfie 8 Mpix (FF, f/2,0).

  Bateria ma pojemność 5050 mAh, co ma wystarczyć na trzy dni pracy. Po 800 cyklach ładowania bateria ma zachować ponad 80% oryginalnej pojemności. W razie awarii wymienimy ją oczywiście samodzielnie.

  Nowe